Antoni Macierewicz stawia na młodych. Dwudziestolatek doradcą szefa MON

Ma 20 lat, studiuje na Uniwersytecie Rutgers w Stanach Zjednoczonych i właśnie został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Edmund Janniger, mimo młodego wieku, już pnie się po szczeblach politycznej kariery.

Od KOR do szefa MON. Antoni Macierewicz ministrem obrony

Historyk, współtwórca KOR i szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Antoni Macierewicz zostanie ministrem obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło.

zobacz więcej

„Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył” – napisał na swoim profilu na Facebooku Edmund Janniger.

Informację o wyborze nowego doradcy szefa resortu potwierdził rzecznik MON. – Edmund Janniger będzie wsparciem w biurze prasowym przy kontaktach z międzynarodowymi mediami – zapowiedział w rozmowie z portalem tvp.info Bartłomiej Misiewicz. Dodał, przez pół roku młody polityk był asystentem Antoniego Macierewicza.

Jak czytamy na stronie 20-latka, pełnił on funkcję wiceszefa okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 10. Dowiadujemy się również, że Janniger jak dotąd aktywnie uczestniczył w życiu swojej uczelni. Jest m.in. prezesem bezpartyjnej organizacji studenckiej – Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych. Zasiada również w Prezydium Senatu uczelni.

źródło:
Zobacz więcej