RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pas szahida znaleziono w śmietniku na przedmieściach Paryża. Należał do poszukiwanego Abdeslama?

Najnowsze

Popularne

Śmieciarze znaleźli pas szahida w koszu na śmieci w Montrouge na przedmieściach Paryża. To jedynie 4 km od centrum stolicy Francji. W pasie były materiały wybuchowe – i to takiego samego rodzaju, jak użyte przed 10 dniami w zamachach w stolicy Francji – poinformowała w poniedziałek wieczorem francuska policja. Z nieoficjalnych doniesień wynikało, że w pobliżu logował się też telefon terrorysty–zamachowca, który nie detonował ładunków. Służby specjalne kilku państw cały czas poszukują Salaha Abdeslama.

Poszukiwany Salah Abdeslam. Francuska policja publikuje list gończy za podejrzanym o terroryzm

Francuska policja opublikowała zdjęcie domniemanego terrorysty – Salaha Abdeslama. Znaleziono samochód, którym mógł uciekać jeden ze sprawców...

zobacz więcej

Pas bez detonatora znaleziono na południowych peryferiach Paryża 10 dni po zamachu, który w stolicy Francji kosztował życie 130 osób – podały źródła policyjne. Obok materiałów wybuchowych w pasie znajdowały się także metalowe elementy, m.in. śruby.

Śmieciarze znaleźli go po południu w koszu na śmieci i przekazali policji.

Według źródła zbliżonego do śledztwa w pobliżu Montrouge, w sąsiedniej gminie Chatillon, namierzono telefon komórkowy Salaha Abdeslama, głównego podejrzanego o zamachy w Paryżu

Francuskie i belgijskie służby szukają tego jedynego ocalałego zamachowca z ataków w Paryżu. Według nieoficjalnych informacji Abdeslam, tak jak inni terroryści, mógł dysponować pasem szahida, jednak nie wysadził się w powietrze.

Jeden z zatrzymanych w Belgii został oskarżony o terroryzm. Ma mieć związki z zamachami w Paryżu

Jedna z 16 zatrzymanych w niedzielę osób została oskarżona o terroryzm – poinformowała w poniedziałek wieczorem belgijska prokuratura.

zobacz więcej

Mężczyzna miał uciec do Belgii, ale służby nie wykluczają, że może znajdować się we Francji.

Abdeslam, 26-letni Francuz mieszkający w Belgii, może być jedynym zamachowcem, który przeżył masakrę w Paryżu. Terrorysta prawdopodobnie stchórzył i uciekł ze stolicy Francji. Mógł też odgrywać co najmniej rolę logistyka w zamachach – podają francuskie media.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej