„PiS będzie realizował wszystkie obsesje. Ktoś, kto wtargnął do pokoju z zabawkami, będzie ich używał do woli”

– Bez wątpienia PiS da radę zrealizować swój program, bo ma samodzielną większość w Sejmie, natomiast czy Polska wytrzyma te eksperymenty i obietnice? Jestem, pełen obaw że jednak nie – mówił w „Gościu poranka” Rafał Grupiński (PO). Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę uznał za precedens, ponieważ uniewinniono człowieka, który nie został jeszcze prawomocnie skazany.

Sejm: Beata Szydło z wotum zaufania dla swojego rządu [RELACJA]

Beata Szydło: Wprowadzimy program 500 zł na dziecko. Dziecko to nie koszt, to inwestycja.

zobacz więcej

Premier Beata Szydło wygłosi dziś w Sejmie exposé. – Zrealizujemy nasz program, czeka nas okres ciężkiej pracy, ale damy radę – zapowiedziała już we wtorek w zrealizowanym w KPRM nagraniu.

– Bez wątpienia PiS da radę zrealizować swój program, bo ma samodzielną większość w Sejmie, natomiast czy Polska da radę, czy polska gospodarka i państwo polskie wytrzyma te eksperymenty i obietnice? Jestem pełen obaw, że jednak nie. Nie ma takiej możliwości. (…) Wydaje mi się, że w PiS-ie zapomniano o matematyce. Przydałoby się przesłać im liczydło – powiedział w TVP Info Rafał Grupiński (PO).

Macierewicz zapowiada zmiany w wywiadzie wojskowym. „Naprawa zacznie się od góry”

– Zamierzam przedstawić premier Beacie Szydło kandydatów na szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Ich obecne...

zobacz więcej

„Potrzebne otrzeźwienie”

Grupiński odniósł się również do listu prezydenta, skierowanego do uczestników IV Konferencji Smoleńskiej, w którym Andrzej Duda zakwestionował ustalenia komisji Jerzego Millera, nazywając je „hipotezami, które nie wytrzymują konfrontacji z analizą naukową”.

– Wszystkie obsesje PiS prawdopodobnie będzie realizował – zarówno obsesje związane ze służbami specjalnymi, jak i obsesje związane z katastrofą smoleńską. Ktoś, kto wtargnął do pokoju z zabawkami, będzie ich używał do woli. Myślę, że jednak byłoby tam potrzebne jakieś otrzeźwienie – powiedział.

teraz odtwarzane
Grupiński: ułaskawienie Kamińskiego precedensem

Kamiński „kryształowo uczciwy”. Dera: prezydent ucina sprawę i raz na zawsze ją zamyka

– Na każdym etapie postępowania prezydent ma prawo skorzystania z prawa łaski – tak minister w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera skomentował...

zobacz więcej

Precedensowa decyzja prezydenta

Gość TVP Info wyraził oburzenie ułaskawieniem przez prezydenta byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, ministra, koordynatora służb specjalnych w rządzie PiS. Andrzej Duda podjął tę decyzję jeszcze przed uprawomocnieniem się wyroku skazującego. – Ułaskawienie, zanim Kamiński został winnym, tworzy precedens – powiedział Grupiński.

– Byli komentatorzy, którzy spodziewali się że PiS zacznie zawłaszczać państwo, ale nikt nie sądził, że w takim tempie – mówił.

Nadzieja w Schetynie?

Wyraził nadzieję, że liderem Platformy zostanie Grzegorz Schetyna, bo „to jest polityk, który jest w stanie pokonać PiS”.

– Nie ma w tej chwili wśród jego rywali osoby tak silnej, zdeterminowanej, z takim doświadczeniem jak Grzegorz Schetyna. Jest dla Platformy jedynym politykiem, który jest w stanie przez to Morze Czarne przeprowadzić – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej