Macierewicz: próba osiedlania w Polsce dużych islamskich grup to błąd; nie będziemy tego kontynuować

– Każdy musi teraz ocenić, jak wielkim błędem jest próba osiedlania dużych zbiorowości islamskich imigrantów w Polsce. To jest działanie, które nie może i nie będzie w Polsce kontynuowane – powiedział w sobotę Antoni Macierewicz, kandydat PiS na ministra obrony narodowej.

„Mam nadzieję, że wypowiedzi przyszłych ministrów o uchodźcach będą bardziej przemyślane”

– Jestem przekonany, że minister obrony narodowej nie będzie się zajmował kwestiami uchodźców. Nie wyobrażam też sobie, żeby wiceminister spraw...

zobacz więcej

W piątek, w Paryżu doszło do krwawych ataków terrorystycznych, w których zginęły dziesiątki osób. Antoni Macierewicz uważa, że te wydarzenia pokazują, jak wielkim błędem były próby osiedlania dużych grup imigrantów w Polsce.

Służby nie są gotowe?

Według niego polskie służby nie byłyby w stanie zagwarantować Polakom bezpieczeństwa. – Sytuacja w polskich służbach specjalnych wskazuje, że przez osiem lat rządów Platforma Obywatelska nie przygotowała służb, by mogły sprostać takim działaniom – dowodził.

– Ta sytuacja tylko potwierdza, iż nie możemy przyjmować tak dużej liczby imigrantów, bo nie jesteśmy w stanie dokonać rzeczywistej selekcji i zagwarantować Polakom, że byłoby to działanie bezpieczne – podkreślił.

W związku z dużą liczbą wpisów nawołujących do przestępstw, zawierających treści rasistowskie i ksenofobiczne wyłączamy możliwość zamieszczania komentarzy pod tekstami o uchodźcach

źródło:
Zobacz więcej