„Krew poleje się jak ocean”. Terroryści z organizacji Państwo Islamskie grożą Rosji

Nagranie zostało umieszczone na portalu powiązanym z IS (fot. Anadolu Agency/GettyImages)

W internecie ukazało się nagranie, na którym terroryści z tzw. Państwa Islamskiego grożą Rosji atakami. Z filmu wynika, że miałoby do niego dojść „wkrótce”. Wideo zostało nagrane w języku rosyjskim. Rzecznik Kremla zapowiedział zbadanie nagrania przez służby specjalne.

Rosjanie błyskawicznie wkraczają do Syrii. Amerykanie: w nalotach zginęło 27 osób, w tym dzieci

Rosjanie przeprowadzili pierwszy nalot w Syrii, w pobliżu miasta Homs – podaje amerykańska telewizja CNN. W jego wyniku śmierć poniosło 27 osób....

zobacz więcej

„Wkrótce”, według opublikowanego w internecie filmu, terroryści z organizacji Państwo Islamskie zaatakują Rosję – taką informację podała w czwartek organizacja SITE zajmująca się monitorowaniem aktywności terrorystycznych w sieci.

„Krew poleje się jak ocean” – tymi słowami śpiewanymi w języku rosyjskim grożą na filmie terroryści. Nagranie zostało umieszczone na portalu Al Hayat, który nieoficjalnie jest powiązanym z tzw. Państwem Islamskim.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że autentyczność nagrania zawierającego groźby pod adresem Rosji nie jest oczywista, lecz służby specjalne zajmą się tym. – Czytałem doniesienia o tym wideo, lecz go nie widziałem. Nie wiem, czy jest autentyczne, czy wiarygodne są jego źródła. Nie wątpię jednak, że będzie to materiał do zbadania przez nasze służby specjalne – powiedział Pieskow.

Rosyjskie naloty

Pod koniec września Rosja przeprowadziła pierwsze ataki powietrzne w Syrii w pobliżu miasta Homs. W wyniku nalotu zginęło 27 osób. Jak podawała wówczas strona rosyjska, kampania lotnicza wymierzona była w organizacje terrorystyczne, a zwłaszcza w dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS).

Według części analityków ds. wojskowych, niektóre z nalotów przeprowadzono na obszarach, gdzie znajdowały się niewielkie siły IS, lub nie było ich wcale. Pozostałe miały być wymierzone we wspieranych przez Zachód rebeliantów.

źródło:
Zobacz więcej