RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Krew poleje się jak ocean”. Terroryści z organizacji Państwo Islamskie grożą Rosji

Nagranie zostało umieszczone na portalu powiązanym z IS (fot. Anadolu Agency/GettyImages)
Nagranie zostało umieszczone na portalu powiązanym z IS (fot. Anadolu Agency/GettyImages)

W internecie ukazało się nagranie, na którym terroryści z tzw. Państwa Islamskiego grożą Rosji atakami. Z filmu wynika, że miałoby do niego dojść „wkrótce”. Wideo zostało nagrane w języku rosyjskim. Rzecznik Kremla zapowiedział zbadanie nagrania przez służby specjalne.

Rosjanie błyskawicznie wkraczają do Syrii. Amerykanie: w nalotach zginęło 27 osób, w tym dzieci

Rosjanie przeprowadzili pierwszy nalot w Syrii, w pobliżu miasta Homs – podaje amerykańska telewizja CNN. W jego wyniku śmierć poniosło 27 osób....

zobacz więcej

„Wkrótce”, według opublikowanego w internecie filmu, terroryści z organizacji Państwo Islamskie zaatakują Rosję – taką informację podała w czwartek organizacja SITE zajmująca się monitorowaniem aktywności terrorystycznych w sieci.

„Krew poleje się jak ocean” – tymi słowami śpiewanymi w języku rosyjskim grożą na filmie terroryści. Nagranie zostało umieszczone na portalu Al Hayat, który nieoficjalnie jest powiązanym z tzw. Państwem Islamskim.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że autentyczność nagrania zawierającego groźby pod adresem Rosji nie jest oczywista, lecz służby specjalne zajmą się tym. – Czytałem doniesienia o tym wideo, lecz go nie widziałem. Nie wiem, czy jest autentyczne, czy wiarygodne są jego źródła. Nie wątpię jednak, że będzie to materiał do zbadania przez nasze służby specjalne – powiedział Pieskow.

Rosyjskie naloty

Pod koniec września Rosja przeprowadziła pierwsze ataki powietrzne w Syrii w pobliżu miasta Homs. W wyniku nalotu zginęło 27 osób. Jak podawała wówczas strona rosyjska, kampania lotnicza wymierzona była w organizacje terrorystyczne, a zwłaszcza w dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS).

Według części analityków ds. wojskowych, niektóre z nalotów przeprowadzono na obszarach, gdzie znajdowały się niewielkie siły IS, lub nie było ich wcale. Pozostałe miały być wymierzone we wspieranych przez Zachód rebeliantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej