RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Sweter Kurta Cobaina zlicytowany. Znalazł kupca za rekordowe 137,5 tys. dolarów!

Cena wywoławcza swetra wynosiła 40 tys. dolarów (fot. Facebook.com/kurt cobain .)
Cena wywoławcza swetra wynosiła 40 tys. dolarów (fot. Facebook.com/kurt cobain .)

Kardigan, w którym Cobain zagrał akustyczny koncert MTV „Unplugged” w 1993 roku został zlicytowany za 137,5 tys. dolarów. Na aukcję wystawiony został także pukiel włosów artysty, ale w ostatniej chwili został z niej wycofany.

Tydzień temu świat obiegła informacja, że dom aukcyjny z Los Angeles, organizuje aukcję pamiątek po gwiazdach. Wśród nich znalazły się również te należące do Kurta Cobaina. Lider zespołu Nirvana po swojej samobójczej śmierci, do której doszło 21 lat temu, stał się postacią kultową.

60 tys. dolarów za sweter, 4 tys. za pukiel włosów. Pamiątki po Kurcie Cobainie na aukcji

Dom aukcyjny z Los Angeles, organizuje właśnie aukcję pamiątek po gwiazdach. Wśród nich znalazły się również te należące do Kurta Cobaina. Lider...

zobacz więcej

Fani byli hojniejsi

Pod młotek poszedł akrylowo-moherowy, zapinany na guziki, w kolorze zgniłej zieleni sweter. To w nim Cobain zagrał swój słynny konert MTV Unplugged, który odbył się w 1993 roku. Wielu dziennikarzy muzycznych i krytyków do dziś uważa, że ten koncert Nirvany był jednym z najważniejszych w karierze zespołu, a kardigan stał się znakiem rozpoznawczym Cobaina i stylu grunge. Kiedy pamiątka po artyście trafiła na aukcję, przewidywano, że zostanie sprzedana za 40-60 tys. dolarów. Fani byli hojniejsi i ostatecznie sweter sprzedano za 137, 5 tys. dolarów.

Pukiel włosów artysty, który również miał iść pod młotek i który wystawiła na aukcję Dame Darcy został w ostatniej chwili wycofany z aukcji. Pamiątka trafiła do córki lidera Nirvany, Frances Cobain. Pukiel był formą zapłaty za lalkę wykonaną właśnie dla Frances. Wstępnie jego cena wywoławcza wynosiła 4 tys. dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej