Traktor rolnika spod Mławy to nie wszystko. Michał K. bezprawnie zajął też inne pojazdy

Asesor komorniczy Michał K., podejrzany o przekroczenie uprawnień w związku z zajęciem traktora rolnika spod Mławy, usłyszał we wtorek w płockiej Prokuraturze Okręgowej zarzuty dotyczące dwóch innych postępowań komorniczych.

Komornik zabrał rolnikowi ciągnik za długi… sąsiada. Żadne wyjaśnienia go nie interesowały

Nie masz długów? To nieważne, bo komornik może przyjść i zabrać twoją własność np. za długi sąsiada. Taka sytuacja miała miejsce we wsi Kulany na...

zobacz więcej

Michał K. stawił się we wtorek w prokuraturze, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Jeden zarzut dotyczy zajęcia w Gostyninie (woj. mazowieckie) samochodu marki Toyota Auris, nie stanowiącego własności dłużnika. Do zdarzenia doszło tego samego dnia (7 listopada 2014 r.), kiedy zajęty został ciągnik w Kulanach pod Mławą; również w tym przypadku pojazd należał do niezadłużonej osoby.

Drugi zarzut dotyczy zdarzenia z października ub. roku w Sieradzu. Wówczas na poczet zadłużenia jednego z podmiotów gospodarczych asesor zajął trzy pojazdy należące do innej, niezadłużonej spółki oraz prywatny samochód jej prezesa. Obie spółki miały wspólne podwórko i to z niego komornik zabrał auta.

Komornik z Łodzi recydywistą. Zlicytował samochód przedsiębiorcy bez długów

Radosław Turlejski nie miał żadnych długów. Tymczasem komornik zabrał mu auto i sprzedał je. Wzięty w kredyt przez Turlejskiego samochód, wart 25...

zobacz więcej

Wiedział, czyje to auta

Prokurator ustalił, że w obydwu przypadkach komornik zasięgał informacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców co do własności tych samochodów, i mimo że ustalił, iż należą do innych osób, dokonał ich zajęcia.

Według śledczych komornik Michał K. polecił też przetransportować pojazdy w inne miejsce i w krótkim czasie zarządził ich sprzedaż w trybie komisowym.

Śledztwo zostało przedłużone do 8 stycznia 2016 r.

Rolnik spod Mławy odzyskał pieniądze za traktor. Komornik oddał mu 81 tys. złotych

Wraca sprawa zajęcia komorniczego ciągnika rolnika spod Mławy za długi jego sąsiada. Rada Izby Komorniczej w Łodzi zdecydowała o skierowaniu do...

zobacz więcej

Wcześniej postępowanie ws. traktora z Mławy

Śledztwo płockiej Prokuratury Okręgowej dotyczy działań kancelarii komorniczej przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieście, w tym podejmowanych przez asesora Michała K. Postępowanie to obejmuje w sumie 11 wątków. Na początku lutego płocka Prokuratura Okręgowa przejęła postępowanie od Prokuratury Rejonowej w Mławie.

W marcu płoccy śledczy przedstawili Michałowi K. zarzut przekroczenia uprawnień w związku z zajęciem przez niego ciągnika należącego do rolnika spod Mławy, który nie był dłużnikiem. Grozi za to do 3 lat więzienia. Zarzut ten obejmuje m.in. poświadczenie nieprawdy w protokole zajęcia ciągnika z listopada 2014 r., gdzie – jak informowała prokuratora – Michał K. wskazał, iż traktor znajdował się na terenie nieruchomości dłużnika, a faktycznie stał na sąsiedniej posesji u rolnika, który dłużnikiem nie był. Śledczy uznali również, że asesor „rażąco nisko” oszacował wartość zajmowanego ciągnika.

źródło:

Zobacz więcej