RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kuchciński marszałkiem Sejmu, Karczewski – Senatu. Klub PiS podejmuje kluczowe decyzje

Najnowsze

Popularne

Marek Kuchciński jako marszałek Sejmu, Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki jako wicemarszałkowie i Stanisław Karczewski jako marszałek Senatu. To rekomendacje Prawa i Sprawiedliwości, które zostały przegłosowane podczas posiedzenia klubu parlamentarnego tego ugrupowania.

Kuchciński kandydatem PiS na marszałka Sejmu. „Jest doświadczony, bardzo kulturalny, koncyliacyjny”

zobacz więcej

Terlecki będzie pełnił jeszcze jedną funkcję w nowym parlamencie. Zostanie szefem klubu parlamentarnego PiS. Wybrano go większością 252 głosów „za” nie miał bowiem żadnego kontrkandydata.

Wiceprzewodniczącymi klubu zostali Mariusz Błaszczak, Tadeusz Cymański, Marek Suski, Jolanta Szczypińska, Marek Martynowski i Wojciech Szarama.

Wolał Senat

Swego dopiął Karczewski, który wcześniej był typowany na ministra zdrowia. On jednak zapewnił, że nie interesuje go ta funkcja, a zależy mu na zostaniu marszałkiem Senatu. Podczas posiedzenia klubu uzyskał rekomendację. Szefem resortu zdrowia ma natomiast zostać Konstanty Radziwiłł.

Najważniejszą wtorkową decyzją, która zapadła w Sali Kolumnowej, jest wyznaczenie Kuchcińskiego na marszałka Sejmu. Rzeczniczka prasowa partii zapewniła, że to „bardzo dobry kandydat”. – Jest doświadczonym parlamentarzystą, był wicemarszałkiem Sejmu, zna procedury. Przy tym jest bardzo kulturalny, koncyliacyjny, w związku z tym będzie prowadził obrady w taki sposób, że wszyscy z posłów, z różnych klubów będą mieli świadomość, że na tym miejscu siedzi odpowiednia osoba – przekonywała przyszła rzeczniczka rządu Beaty Szydło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej