Rozkosz dla niepełnosprawnych. Czesi oferują do pomocy przeszkolone „asystentki”

Kobiety świadczące usługi niepełnosprawnym przechodzą specjalne szkolenie (fot. flickr.com/ Some_legs)

Seksualne asystentki osób niepełnosprawnych to nowa usługa, która legalnie, ale odpłatnie będzie dostępna w Czechach. Organizacja „Rozkosz bez ryzyka” przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przeszkoliła już pierwsze prostytutki.

Rozwój „seks robotów” groźny dla ludzi? Kampania straszy Brytyjczyków

Specjalna kampania wzywa do zakazu rozwoju robotów zaprojektowanych jako zabawki erotyczne. – Takie zastosowanie technologii jest niepotrzebne i...

zobacz więcej

Kobiety, które będą świadczyć usługi niepełnosprawnym, podpisały specjalne dokumenty przy zgodzie MSW. Oprócz zaspokajania potrzeb seksualnych, asystentki są przygotowane m.in. w zakresie edukacji dotyczącej antykoncepcji i gotowe do rozmowy o świadomości i preferencjach seksualnych.

– Istnieją dwa typy pomocy. Jednym z nich są konsultacje i porady, jednak ta opcja nie obejmuje dotykania. Drugą możliwością jest interakcja seksualna. Mamy w tej chwili pięć wykwalifikowanych prostytutek, które same zgłosiły się do tej pracy – tłumaczyła Hana Malinová z organizacji „Rozkosz bez ryzyka”.

Koszt jednej usługi to ok. 190 zł. W przyszłości organizacja rozważa również zatrudnienie mężczyzn, którzy mieliby zaspokajać potrzeby niepełnosprawnych kobiet.

źródło:
Zobacz więcej