RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Niespodzianka w rządzie PiS. Ministrem energetyki został Krzysztof Tchórzewski

Krzysztof Tchórzewski będzie ministrem energetyki  (fot. Wikipedia.org)
Krzysztof Tchórzewski będzie ministrem energetyki (fot. Wikipedia.org)

W latach 1997-2001 w rządzie Jerzego Buzka Krzysztof Tchórzewski był wiceministrem w resorcie transportu i gospodarki morskiej, a od 2007 do 2011 roku – wiceministrem gospodarki. Poseł na Sejm kilku kadencji, w tym roku uzyskał reelekcję. Z wykształcenia inżynier nie był wymieniany w spekulacjach dotyczących przyszłego rządu Szydło.

Macierewicz, Ziobro i Gowin w nowym rządzie PiS. Tak wygląda gabinet Beaty Szydło

Wiceprezes PiS Beata Szydło przedstawiła skład swojego przyszłego rządu. Największe kontrowersje wzbudza wyznaczenie Antoniego Macierewicza na...

zobacz więcej

Od 1990 do 1999 roku należał do Porozumienia Centrum, był wiceprezesem tej partii od 1993 do 1997 i jej prezesem od 1997 do 1999. Następnie działał w PPChD, później pełnił funkcję sekretarza generalnego SKL-RNP. Od 2004 należy do Prawa i Sprawiedliwości, zasiadł w komitecie politycznym tej partii.

W latach 80. działał w opozycji demokratycznej, pełnił funkcję przewodniczącego siedleckiego oddziału Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Należy do Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W latach 1990-1992 pełnił funkcję wojewody siedleckiego. Od 1993 był prezesem zarządu spółki akcyjnej Inter-Poligrafia.

Urodził się 19 maja 1950 roku. Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło: