Raport

#FabrykahejtuPO

60 tys. dolarów za sweter, 4 tys. za pukiel włosów. Pamiątki po Kurcie Cobainie na aukcji

Sweter Kurta Cobaina, który trafi na aukcję zapoczątkował styl grunge (fot.arch/PAP/Starstock/Photoshot/John Popplewell)

Dom aukcyjny z Los Angeles, organizuje właśnie aukcję pamiątek po gwiazdach. Wśród nich znalazły się również te należące do Kurta Cobaina. Lider zespołu Nirvana po swojej samobójczej śmierci, do której doszło 21 lat temu, stał się postacią kultową.

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli nie tylko talentu, ale również samego Kurta Cobaina. Pod młotek na aukcji, która odbędzie się w Los Angeles, pójdą przedmioty należące do gwiazd. Wśród nich również pamiątki po liderze Nirvany.

„Nigdy nie lubiłam Nirvany, wolałam Oasis”. Szczere wyznanie córki Kurta Cobaina

Frances Bean Cobain, ma dziś 22 lata i jest jedyną córką lidera Nirvany Kurta Cobaina. Właśnie udzieliła szczerego wywiadu magazynowi „Rolling...

zobacz więcej

Sweter, który stał się symbolem stylu

Akrylowo-moherowy, zapinany na guziki, w kolorze zgniłej zieleni. To sweter, w którym Kurt Cobain zagrał swój słynny konert MTV Unplugged. Odbył się on w 1993 roku. Wielu dziennikarzy muzycznych i krytyków do dziś uważa, że ten koncert Nirvany był jednym z najważniejszych w karierze zespołu.

Sam sweter zaś znakiem rozpoznawczym Cobaina i stylu grunge. Na aukcję trafił dzięki bliskiemu przyjacielowi rodziny Cobainów. Licytacja rozpocznie się od 20 tysięcy dolarów, ale znawcy przewidują, że zostanie sprzedany za 40-60 tys. dolarów.

Odkryła zdjęcia z pierwszego koncertu Nirvany. „Nie wiedziałam, że to takie ważne”

Grzebiąc w szpargałach ojca 19-letnia Maggie Poukkula odkryła niezwykłą pamiątkę – nieznane zdjęcia z pierwszego w historii koncertu Nirvany....

zobacz więcej

Pukiel włosów zapłatą za lalkę

Na mniejszą stawkę w licytacji może liczyć pukiel włosów Cobaina. Ta pamiątka należała do tej pory do Dame Darcy. Artystka otrzymała go od Courtney Love jako formę zapłaty za lalkę wykonaną dla córki Cobaina, Frances Bean.

Wyceniono go na 4 tys. dolarów, czyli 15 tys. złotych. Obok włosów i swetra Cobaina uczestnicy aukcji będą mogli wylicytować także m.in. kartę ubezpieczeniową Stevena Tylera, część perkusji Ringo Starra, czy wiele pamiątek po Michaelu Jacksonie pochodzących z jego rancha w Neverland.

źródło:
Zobacz więcej