RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Przejechał Australię maluchem, teraz wybiera się do Afryki traktorem. Nietypowa pasja białostoczanina

Ledwo Marcin Obałek wrócił z wyprawy małym fiatem przez australijski interior, a już szykuje kolejną wyprawę. Zamierza przejechać Afrykę ciągnikiem marki Ursus...

„Maluchem” przez Afrykę. Polska wyprawa zakończona

Trwająca trzy miesiące polska wyprawa Fiatem 126p przez Afrykę dotarła w piątek do celu – Przylądka Dobrej Nadziei. Pomysłodawcą i kierownikiem...

zobacz więcej

Obałek wybrał się ze znajomymi w podróż po Australii. Zamiast na samochody z napędem na cztery koła postawili na trabanty, malucha, jawę i cezetkę. Osobliwa kawalkada wszędzie wzbudzała zainteresowanie.

– Z pewnym podziwem, zainteresowaniem zatrzymywali się właściciele tych swoich wielkich bardzo drogich samochodów, nawet po 100 tysięcy dolarów, zawracali, zatrzymywali nas i robili sobie z nami zdjęcia – opowiada Obałek.

Białostoczanin już organizuje kolejną wyprawę. Zamierza przejechać Afrykę traktorem Ursus C-380. To kontynuacja projektu Traktoriada, ciągnikiem przejechał już bowiem Amerykę Południową. – Przez to, że jedziemy traktorem mamy otwartych dużo więcej drzwi, nie tylko od stodół – mówi Obałek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej