Rozbłysk na polskim niebie! Nad naszymi głowami przeleciał wyjątkowo jasny meteor. „Mieliśmy do czynienia z fenomenem”

Potężny rozbłysk światła zauważono w sobotę wieczorem nad Polską. Widać go było w wielu miejscach kraju.

Meteoryt nad Murmańskiem? Jasna łuna rozświetliła niebo

Jasna łuna rozświetliła nad ranem jedno z osiedli nad Murmańskiem w Rosji. Źródłem światła był tajemniczy obiekt, który na kilka sekund pojawił się...

zobacz więcej

Przez kilka sekund niebo zrobiło się jasne, jak w dzień. Wszystko miało miejsce około godz. 19. Co to było? Eksperci twierdzą, że mógł to być tzw. bolid, czyli wyjątkowo jasny meteor.

Według Stowarzyszenia Astronomicznego Pracownia Komet i Meteorów tajemniczy obiekt, świecący na żółto-zielono, pochodzi z roju Taurydów. Po jego przelocie na niebie pozostał jasny ślad.

Widzieliście lecący bolid? Czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem twoje@tvp.info i pod numerem 601 600 100!

NIC WIĘCEJ NIE TRZEBA PISAĆ! POEZJA! <3 :)

Posted by Z głową w gwiazdach on 31 październik 2015


„To jest dopiero Halloween!”

– Mieliśmy do czynienia z fenomenem, czegoś takiego jeszcze nie widziałem – mówił w emocjonalnym nagraniu w sieci Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. – Muszę jakoś powstrzymać emocje, bo przed chwilą wydarzyło się coś absolutnie niezwykłego – podkreślał.

– O godzinie 19.05, gdy zwijałem już sprzęt po obserwacjach nieba, cała okolica rozpaliła się na zielono. Gdy podniosłem wzrok, zobaczyłem na północnym niebie, na lewo od Wielkiego Wozu gigantycznego bolida, o jasności - Jezu Chryste – minus 15 magnitudy, ten bolid miał zielono-żołtą barwę, pozostawił po sobie ślad na blisko 40 sekund, skrzący się kolorami – opisywał.

– To był obłęd! Ja czegoś takiego w swoim życiu nie widziałem, to jest dopiero Halloween! – cieszył się, apelując do ludzi, aby patrzyli w niebo, bo zjawisko może się jeszcze powtórzyć.

UWAGA!!! POTĘŻNY BOLID NAD POLSKĄ!!!

Posted by Z głową w gwiazdach on 31 październik 2015

źródło:
Zobacz więcej