„Wspieram Ewę Kopacz. Gdyby ona nie kandydowała, rozważyłbym to”

– Każdy z członków Platformy może się zgłosić w tych wyborach – mówił w programie „Polityka przy kawie” TVP1 Tomasz Siemoniak. Wicepremier skomentował czwartkową deklarację szefa MSZ. – Szanuję i lubię Schetynę. Nie ma nic złego, że zgłasza swoją aspirację – stwierdził. – Wspieram Ewę Kopacz. Gdyby ona nie kandydowała, rozważyłbym to – oświadczył Siemoniak.

Schetyna wystartuje na szefa PO. „Będę gotowy, by poprosić o mandat zaufania”

Szef MSZ Grzegorz Schetyna ocenił, że po wyborczej porażce Platformy Obywatelskiej wybory szefa partii są „absolutnie kluczowe” i zadeklarował, że...

zobacz więcej

– Nikt z PO nie boi się powiedzieć, że ma aspiracje – powiedział w programie „Polityka przy kawie” TVP1 Tomasz Siemoniak. Wicepremier skomentował w ten sposób informację o pojawiających się nazwiskach na liście kandydatów na stanowisko przewodniczącego partii. Jednym z nich jest Grzegorz Schetyna, który swoją decyzję przekazał w czwartek w TVP Info.

– Szanuję i lubię Schetynę – powiedział Siemoniak. Wicepremier odniósł się również do kandydatury ministra sprawiedliwości Borysa Budki. – Oceniam to pozytywnie. Jeżeli się zgłosi, to ubarwi wybory – powiedział Siemoniak. Zaznaczył natomiast, że „wspiera Ewę Kopacz”, jednak nie wykluczył chęci kandydowania. – Gdyby ona nie kandydowała, rozważyłbym to – powiedział wicepremier.

źródło:
Zobacz więcej