RAPORT

Wojna na Ukrainie

Garażowa produkcja amfy. 7 kilogramów narkotyku oraz sprzęt do jej produkcji w rękach policji

9 tysięcy porcji narkotyków, linia produkcyjna oraz schwytani czterej sprawcy to finał kilkumiesięcznego dochodzenia włocławskich policjantów – dowiedział się portal tvp.info. Narkotyki produkowano w jednym z garaży na włocławskim osiedlu. Aby zwiększyć ich objętość dosypywano kofeinę.

50 kilogramów amfetaminy i 10 tysięcy tabletek ecstasy w transporcie wieprzowiny

To jeden z większych przemytów amfetaminy udaremniony przez funkcjonariuszy CBŚP w ostatnich latach. Narkotyki przyjechały do Polski z Holandii....

zobacz więcej

Akcja jest uwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy policjantów z Włocławka. Od jakiegoś czasu podejrzewali o nielegalną działalność kilku mieszkańców tego miasta, którzy już wcześniej byli zatrzymywani w sprawie narkotyków. – Policjanci ustalili bowiem, że dwaj mężczyźni w wieku 51 i 56 lat, w jednym z garaży na os. Zazamcze mogą zajmować się produkcją amfetaminy – mówi portalowi tvp.info nadkom. Małgorzata Marczak, z KMP Włocławek.

Garażowa produkcja amfy

W końcu zdecydowano o przeprowadzeniu akcji. We wtorek około południa mundurowi wkroczyli do obserwowanego garażu. Tam zatrzymali obu mężczyzn i odkryli ponad 2300 g amfetaminy. – To ilość, z której mogło powstać blisko 3 tysiące porcji narkotyku – wyjaśnia Marczak. Oprócz tego w garażu znajdował się sprzęt do produkcji narkotyków oraz kofeina, którą dodawali do narkotyków, aby zwiększyć ich objętość.

(fot. Policja)
(fot. Policja)

Kilogram dragów w rękawie

Dzięki temu zatrzymaniu policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni współpracowali z kolejnym 37-latkiem. Do drzwi jego mieszkania zapukali w środę. – Był bardzo zaskoczony – opowiada policjantka. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odkryli kilogram amfetaminy, ukryty w rękawie kurtki. Na tym jednak nie koniec. Policjanci postanowili przeszukać inne nieruchomości należące do rodziny 37-latka. W budynkach gospodarczych w powiecie lipnowskim znaleziono kolejne 3800 g amfetaminy oraz 80 g marihuany. A w mieszkaniu ojca 37-latka ujawniono substancję którą dosypywano do amfetaminy. 37-latek jak oraz jego ojciec zostali zatrzymani.

9 tysięcy porcji narkotyków

Dwaj mężczyźni zatrzymani w garażu usłyszeli już zarzuty wytwarzania, posiadania znacznej ilości oraz udzielania narkotyków. Za to grozić może mu nie krócej niż 3 lata pozbawienia wolności. Dzisiaj przesłuchiwani są dwa pozostali mężczyźni. – Młodszy z nich najprawdopodobniej usłyszy on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Ważą się też losy 62-latka. Nie jest wykluczone, że i on usłyszy zarzut podobnie jak jego syn – wyjaśniła Marczak. . W sumie włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów amfetaminy, z której mogłoby powstać nie mniej niż 9 tysięcy porcji narkotyków.

(fot. Policja)
(fot. Policja)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej