460 nowych posłów. Zobacz, kto wszedł do Sejmu

O składzie nowego Sejmu poinformowała we wtorek PKW (fot. flickr.com/ Krzysztof Belczyński)

W wyborach do Sejmu, które odbyły się w niedzielę, 25 października, PiS zdobyło 235 mandatów, PO - 138, ugrupowanie Kukiz'15 - 42, Nowoczesna Ryszarda Petru - 28, a PSL - 16. Jeden mandat przypadł komitetowi Mniejszości Niemieckiej.

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w wyborach parlamentarnych oddano na posłów ogółem 15 200 671 głosów. Na PiS zagłosowało 5 711 687 osób (37,58 proc.), na PO – 3 661 474 (24,09 proc.), na partię Kukiz'15 – 1 339 094 (8,81 proc.), na Nowoczesną – 1 155 370 (7,60 proc.) i na PSL – 779 875 osób (5,13 proc.). Pod progiem znalazły się: Zjednoczona Lewica – 1 147 103 głosów (7,55 proc.), KORWiN – 722 999 (4,76 proc) i partia Razem – 530 349 (3,62 proc).

Oto pełna lista posłów:

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość uzyskał w wyborach do Sejmu 235 mandatów. Zdobyli je:

1. Adam Abramowicz
2. Andrzej Adamczyk
3. Waldemar Andzel
4. Dorota Arciszewska-Mielewczyk
5. Jan Ardanowski
6. Iwona Arent
7. Marek Ast
8. Zbigniew Babalski
9. Piotr Babiarz
10. Piotr Babinetz
11. Ryszard Bartosik
12. Barbara Bartuś
13. Dariusz Bąk
14. Włodzimierz Bernacki
15. Jerzy Bielecki
16. Zbigniew Biernat
17. Mariusz Błaszczak
18. Jacek Bogucki
19. Joanna Borowiak
20. Agata Borowiec
21. Bożena Borys-Szopa
22. Joachim Brudziński
23. Barbara Bubula
24. Wojciech Buczak
25. Waldemar Buda
26. Lidia Burzyńska
27. Zbigniew Chmielowiec
28. Michał Cieślak
29. Tadeusz Cymański
30. Krzysztof Czabański
31. Przemysław Czarnecki
32. Witold Czarnecki
33. Arkadiusz Czartoryski
34. Anna Czech
35. Anita Czerwińska
36. Leszek Dobrzyński
37. Zbigniew Dolata
38. Antoni Duda
39. Elżbieta Duda
40. Jan Duda
41. Marcin Duszek
42. Michał Dworczyk
43. Jan Dziedziczak
44. Tadeusz Dziuba
45. Barbara Dziuk
46. Jacek Falfus
47. Ewa Filipiak
48. Leszek Galemba
49. Andrzej Gawron
50. Szymon Giżyński
51. Teresa Glenc
52. Piotr Gliński
53. Konrad Głębocki
54. Krzysztof Głuchowski
55. Małgorzata Golińska
56. Kazimierz Gołojuch
57. Jarosław Gonciarz
58. Małgorzata Gosiewska
59. Jerzy Gosiewski
60. Jarosław Gowin
61. Artur Górski
62. Kazimierz Gwiazdowski
63. Teresa Hałas
64. Czesław Hoc
65. Marcin Horała
66. Józefa Hrynkiewicz
67. Michał Jach
68. Patryk Jaki
69. Wiesław Janczyk
70. Grzegorz Janik
71. Wojciech Jasiński
72. Andrzej Jaworski
73. Mariusz Jędrysek
74. Krzysztof Jurgiel
75. Jarosław Kaczyński
76. Piotr Kaleta
77. Mariusz Kamiński
78. Beata Kempa
79. Jan Kilian
80. Jan Klawiter


81. Izabela Kloc
82. Sławomir Kłosowski
83. Lech Kołakowski
84. Robert Kołakowski
85. Joanna Kopcińska
86. Wojciech Kossakowski
87. Andrzej Kosztowniak
88. Henryk Kowalczyk
89. Bartosz Kownacki
90. Ewa Kozanecka
91. Maks Kraczkowski
92. Jarosław Krajewski
93. Wiesław Krajewski
94. Leonard Krasulski
95. Piotr Król
96. Elżbieta Kruk
97. Anna Krupka
98. Andrzej Kryj
99. Bernadeta Krynicka
100. Dariusz Kubiak
101. Krzysztof Kubów
102. Marek Kuchciński
103. Józef Kurek
104. Jacek Kurzępa
105. Anna Kwiecień
106. Marek Kwitek
107. Tomasz Latos
108. Bogdan Latosiński
109. Józef Leśniak
110. Joanna Lichocka
111. Krzysztof Lipiec
112. Adam Lipiński
113. Paweł Lisiecki
114. Krzysztof Łapiński
115. Tomasz Ławniczak
116. Marzena Machałek
117. Krzysztof Maciejewski
118. Antoni Macierewicz
119. Ewa Malik
120. Jerzy Małecki
121. Maciej Małecki
122. Gabriela Masłowska
123. Jerzy Materna
124. Beata Mateusiak-Pielucha
125. Grzegorz Matusiak
126. Andrzej Matusiewicz
127. Marek Matuszewski
128. Kazimierz Matuszny
129. Beata Mazurek
130. Mieczysław Miazga
131. Iwona Michałek
132. Krzysztof Michałkiewicz
133. Anna Milczanowska
134. Daniel Milewski
135. Jan Mosiński
136. Kazimierz Moskal
137. Aleksander Mrówczyński
138. Arkadiusz Mularczyk
139. Wojciech Murdzek
140. Piotr Naimski
141. Piotr Olszówka
142. Adam Ołdakowski
143. Marek Opioła
144. Krzysztof Ostrowski
145. Jacek Osuch
146. Anna Paluch
147. Jerzy Paul
148. Krystyna Pawłowicz
149. Stanisław Pięta
150. Dariusz Piontkowski
151. Stanisław Piotrowicz
152. Jerzy Polaczek
153. Marek Polak
154. Piotr Polak
155. Marcin Porzucek
156. Piotr Pszczółkowski
157. Grzegorz Puda
158. Piotr Pyzik
159. Elżbieta Rafalska
160. Urszula Rusecka


161. Łukasz Rzepecki
162. Bogdan Rzońca
163. Jacek Sasin
164. Anna Schmidt-Rodziewicz
165. Grzegorz Schreiber
166. Łukasz Schreiber
167. Jarosław Sellin
168. Edward Siarka
169. Wojciech Skurkiewicz
170. Andrzej Smirnow
171. Kazimierz Smoliński
172. Anna Sobecka
173. Czesław Sobierajski
174. Artur Soboń
175. Andrzej Sośnierz
176. Lech Sprawka
177. Mirosława Stachowiak-Różecka
178. Dariusz Starzycki
179. Jarosław Stawiarski
180. Marek Suski
181. Artur Szałabawka
182. Wojciech Szarama
183. Józefa Szczurek-Żelazko
184. Jolanta Szczypińska
185. Paweł Szefernaker
186. Jan Szewczak
187. Jarosław Szlachetka
188. Andrzej Szlachta
189. Krzysztof Szulowski
190. Stanisław Szwed
191. Halina Szydełko
192. Beata Szydło
193. Ewa Szymańska
194. Szymon Szynkowski vel Sęk
195. Jan Szyszko
196. Janusz Śniadek
197. Jacek Świat
198. Dominik Tarczyński
199. Krzysztof Tchórzewski
200. Robert Telus
201. Ryszard Terlecki
202. Grzegorz Tobiszowski
203. Ewa Tomaszewska
204. Sylwester Tułajew
205. Piotr Uruski
206. Piotr Uściński
207. Teresa Wargocka
208. Robert Warwas
209. Jan Warzecha
210. Małgorzata Wassermann
211. Witold Waszczykowski
212. Maciej Wąsik
213. Rafał Weber
214. Jerzy Wilk
215. Elżbieta Witek
216. Grzegorz Wojciechowski
217. Michał Wojtkiewicz
218. Grzegorz Woźniak
219. Tadeusz Woźniak
220. Michał Wójcik
221. Krystyna Wróblewska
222. Bartłomiej Wróblewski
223. Małgorzata Wypych
224. Marek Zagórski
225. Anna Zalewska
226. Krzysztof Zaremba
227. Artur Zasada
228. Sławomir Zawiślak
229. Łukasz Zbonikowski
230. Jarosław Zieliński
231. Zbigniew Ziobro
232. Maria Zuba
233. Wojciech Zubowski
234. Jacek Żalek
235. Jerzy Żyżyński

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP uzyskał w wyborach do Sejmu 138 mandatów. Zdobyli je:


1. Zbigniew Ajchler
2. Bartosz Arłukowicz
3. Paweł Arndt
4. Urszula Augustyn
5. Tadeusz Aziewicz
6. Paweł Bańkowski
7. Anna Białkowska
8. Marek Biernacki
9. Jerzy Borowczak
10. Krzysztof Brejza
11. Borys Budka
12. Bożenna Bukiewicz
13. Małgorzata Chmiel
14. Alicja Chybicka
15. Janusz Cichoń
16. Piotr Cieśliński
17. Tomasz Cimoszewicz
18. Zofia Czernow
19. Andrzej Czerwiński
20. Ewa Drozd
21. Artur Dunin
22. Waldy Dzikowski
23. Joanna Fabisiak
24. Joanna Frydrych
25. Krzysztof Gadowski
26. Kinga Gajewska
27. Elżbieta Gapińska
28. Zdzisław Gawlik
29. Stanisław Gawłowski
30. Lidia Gądek
31. Elżbieta Gelert
32. Artur Gierada
33. Tomasz Głogowski
34. Cezary Grabarczyk
35. Jan Grabiec
36. Rafał Grupiński
37. Andrzej Halicki
38. Agnieszka Hanajczyk
39. Bożena Henczyca
40. Jolanta Hibner
41. Marek Hok
42. Stanisław Huskowski
43. Maria Janyska
44. Michał Jaros
45. Bożena Kamińska
46. Michał Kamiński
47. Włodzimierz Karpiński
48. Małgorzata Kidawa-Błońska
49. Marcin Kierwiński
50. Joanna Kluzik-Rostkowska
51. Magdalena Kochan
52. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
53. Zbigniew Konwiński
54. Ewa Kopacz
55. Adam Korol
56. Leszek Korzeniowski
57. Roman Kosecki
58. Tomasz Kostuś
59. Robert Kropiwnicki
60. Wojciech Król
61. Marek Krząkała
62. Henryka Krzywonos-Strycharska
63. Tomasz Kucharski
64. Stanisław Lamczyk
65. Józef Lassota
66. Gabriela Lenartowicz
67. Tomasz Lenz
68. Izabela Leszczyna
69. Beata Małecka-Libera
70. Arkadiusz Marchewka
71. Antoni Mężydło
72. Rajmund Miller
73. Aldona Młyńczak
74. Czesław Mroczek
75. Izabela Mrzygłocka
76. Joanna Mucha
77. Killion Munyama
78. Arkadiusz Myrcha
79. Anna Nemś
80. Sławomir Neumann


81. Dorota Niedziela
82. Małgorzata Niemczyk
83. Stefan Niesiołowski
84. Sławomir Nitras
85. Tomasz Nowak
86. Mirosława Nykiel
87. Włodzimierz Nykiel
88. Norbert Obrycki
89. Marzena Okła-Drewnowicz
90. Paweł Olszewski
91. Katarzyna Osos
92. Paweł Papke
93. Zbigniew Pawłowicz
94. Małgorzata Pępek
95. Sławomir Piechota
96. Danuta Pietraszewska
97. Teresa Piotrowska
98. Kazimierz Plocke
99. Agnieszka Pomaska
100. Jacek Protas
101. Jacek Protasiewicz
102. Elżbieta Radziszewska
103. Grzegorz Raniewicz
104. Ireneusz Raś
105. Halina Rozpondek
106. Leszek Ruszczyk
107. Dorota Rutkowska
108. Jakub Rutnicki
109. Marek Rząsa
110. Grzegorz Schetyna
111. Krystyna Sibińska
112. Tomasz Siemoniak
113. Krystyna Skowrońska
114. Bogusław Sonik
115. Marek Sowa
116. Paweł Suski
117. Michał Szczerba
118. Krystyna Szumilas
119. Bożena Szydłowska
120. Tomasz Szymański
121. Iwona Śledzińska-Katarasińska
122. Marcin Święcicki
123. Jacek Tomczak
124. Cezary Tomczyk
125. Tomasz Tomczykiewicz
126. Rafał Trzaskowski
127. Robert Tyszkiewicz
128. Jarosław Urbaniak
129. Anna Wasilewska
130. Monika Wielichowska
131. Ryszard Wilczyński
132. Wojciech Wilk
133. Mariusz Witczak
134. Marek Wójcik
135. Marian Zembala
136. Wojciech Ziemniak
137. Szymon Ziółkowski
138. Stanisław Żmijan

Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz'15” uzyskał w wyborach do Sejmu 42 mandaty. Zdobyli je:

1. Adam Andruszkiewicz
2. Piotr Apel
3. Wojciech Bakun
4. Magdalena Błeńska
5. Elżbieta Borowska
6. Józef Brynkus
7. Barbara Chrobak
8. Sylwester Chruszcz
9. Grzegorz Długi
10. Paweł Grabowski
11. Jerzy Jachnik
12. Marek Jakubiak
13. Tomasz Jaskóła
14. Bartosz Józwiak
15. Norbert Kaczmarczyk
16. Andrzej Kobylarz
17. Paweł Kobyliński
18. Jerzy Kozłowski
19. Paweł Kukiz
20. Jakub Kulesza
21. Piotr Liroy-Marzec
22. Andrzej Maciejewski
23. Maciej Masłowski
24. Kornel Morawiecki
25. Robert Mordak
26. Błażej Parda
27. Jarosław Porwich
28. Stefan Romecki
29. Tomasz Rzymkowski
30. Jarosław Sachajko
31. Janusz Sanocki
32. Anna Siarkowska
33. Krzysztof Sitarski
34. Paweł Skutecki
35. Paweł Szramka
36. Agnieszka Ścigaj
37. Stanisław Tyszka
38. Jacek Wilk
39. Robert Winnicki
40. Rafał Wójcikowski
41. Małgorzata Zwiercan
42. Ireneusz Zyska

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru uzyskał w wyborach do Sejmu 28 mandatów. Zdobyli je:

1. Joanna Augustynowska
2. Adam Cyrański
3. Barbara Dolniak
4. Grzegorz Furgo
5. Kamila Gasiuk-Pihowicz
6. Marta Golbik
7. Zbigniew Gryglas
8. Paulina Hennig-Kloska
9. Ewa Lieder
10. Radosław Lubczyk
11. Katarzyna Lubnauer
12. Jerzy Meysztowicz
13. Krzysztof Mieszkowski
14. Piotr Misiło
15. Mirosław Pampuch
16. Ryszard Petru
17. Paweł Pudłowski
18. Monika Rosa
19. Marek Ruciński
20. Joanna Scheuring-Wielgus
21. Joanna Schmidt
22. Michał Stasiński
23. Elżbieta Stępień
24. Mirosław Suchoń
25. Adam Szłapka
26. Krzysztof Truskolaski
27. Kornelia Wróblewska
28. Witold Zembaczyński

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskał w wyborach do Sejmu 16 mandatów. Zdobyli je:

1. Mieczysław Baszko
2. Paweł Bejda
3. Krystian Jarubas
4. Mieczysław Kasprzak
5. Eugeniusz Kłopotek
6. Władysław Kosiniak-Kamysz
7. Kazimierz Kotowski
8. Jan Łopata
9. Mirosław Maliszewski
10. Andżelika Możdżanowska
11. Urszula Pasławska
12. Krzysztof Paszyk
13. Marek Sawicki
14. Zbigniew Sosnowski
15. Genowefa Tokarska
16. Piotr Zgorzelski

Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka uzyskał w wyborach do Sejmu jeden mandat. Zdobył go:
1. Ryszard Galla


Już wiadomo kto zasiądzie w Senacie na kolejną kadencję Izby. PiS ma 61 mandatów, PO – 34

źródło:

Zobacz więcej