Hity Queen na deskach teatru. „Widowni trudno będzie usiedzieć”

„Show must go on”, „We Are The Champions” czy „Bohemian Rhapsody” – tego na teatralnej scenie w Polsce jeszcze nie było. Aż 22 przeboje legendarnej grupy Queen zinterpretowali młodzi i utalentowani twórcy. Tak powstała „Rapsodia z Demonem”, muzyczne show Teatru Rampa w Warszawie. – Każdy odnajdzie to, co w muzyce Queen kocha najbardziej – zapewnia Jan Stokłosa, kierownik muzyczny i autor aranżacji. W piątek prapremiera muzycznego show.

Zazdrość w pociągu według Tołstoja

Studium zazdrości i małżeństwa - adaptacja noweli Lwa Tołstoja pt. „Sonata Kreutzerowska” w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego będzie miała...

zobacz więcej

Pomysł na to widowisko pojawił się już dwa lata temu, gdy podczas koncertu „Broadway Street” w Rampie okazało się, że publiczność wciąż żywiołowo reaguje na przeboje Queen. – Po spontaniczności i reakcjach widzów doszedłem do wniosku, że jest to materiał, który jest bardzo dobrze przyjmowany i nadal rozpoznawalny przez widzów w różnym wieku – podkreśla Jakub Wocial, kierownik sceny muzycznej teatru.

Biorąc pod uwagę upodobania miłośników musicali oraz fanów zespołu zdecydowano, że „Rapsodia z Demonem” będzie teatralno-muzycznym show z fabułą. Główni bohaterowie uwikłani zostają w ryzykowną grę z demonicznym Balamisem. – Dużo się dzieje na przestrzeni snu i jawy, co jest bardzo ciekawe i daje możliwość do kreacji – uważa Kuba Molęda, odtwórca roli Erwina.

Borat zagra Mercury'ego? Żart menedżera zmylił fanów

Filmowy Borat, czyli aktor Sacha Baron Cohen wróci do pracy nad filmem o Freddiem Mercurym – taka wiadomość zelektryzowała fanów legendarnego...

zobacz więcej

Legendarne hity w nowych aranżacjach

Twórcy pytani, czego mogą się spodziewać widzowie, zgodnie podkreślają, że na pewno fantastycznej zabawy. – Usłyszą dobrze znane piosenki zespołu, ale także nieznane, bo udało nam się wykopać kilka perełek, które nie są znane szerszej publiczności, a są warte uwagi – zdradza Jan Stokłosa.

– To jest rockowe show, więc chcieliśmy dać ludziom 100 a nawet 200 procent energii, by nie byli w stanie usiedzieć – przyznaje choreograf Santiago Bello.

Utwory Queen zostały zaadaptowane na potrzeby show, ale wciąż pozostają sporym wyzwaniem dla artystów, którzy będą je wykonywać. – To są trudne partie, a poza tym rzadko schodzę ze sceny, dlatego spektakl jest dla mnie ogromnym wyzwaniem wokalno-aktorskim – zauważa Kuba Molęda. – Każda solówka, każdy dźwięk jest na tyle rozpoznawany, że grzechem byłoby to zmieniać. Możemy się jednak spodziewać łączenia utworów oraz że dwie czy trzy części są dodane – zdradza nam Stokłosa.

#RapsodiaZDemonem opanowała korytarz i nie chce wyjść! #big #poster

Posted by Teatr Rampa on 6 październik 2015


Bogata choreografia i scenografia

Artyści zapewniają, że nie dokonali żadnej profanacji i każdy odnajdzie to, co kocha w muzyce Queen najbardziej. – Scenariusz daje szansę „wejścia” w poszczególne utwory. Dialogi są doskonałym podprowadzeniem dla melodii – podkreśla Wocial. Muzykę uzupełniają taniec i scenografia adekwatna do charakteru utworu. – Dzięki tańczącym i śpiewającym na scenie artystom energia udziela się nam wszystkim, dlatego myślę, że wszyscy widzowie będą się świetnie bawić, śpiewać i tańczyć razem z nami – przekonuje Bello.
Utwory Queen zostały zaadaptowane na potrzeby show, ale jest też kilka niespodzianek (fot. Teatr Rampa)

Chcieliśmy dać ludziom 100 a nawet 200 procent energii, by nie byli w stanie usiedzieć.

Grecka przygoda z przebojami grupy ABBA. „Mamma Mia” na deskach Teatru Roma

zobacz więcej

Międzynarodowi twórcy i obsada

Kilkunastoosobowa obsada młodych, utalentowanych wokalistów i tancerzy wyłoniona została z wieloetapowego castingu. W roli głównej zobaczymy znanego wokalistę i aktora musicalowego Kubę Molędę, a towarzyszyć mu będą m.in. Sebastian Machalski, Jakub Wocial, Natalia Piotrowska, Brygida Turowska, Agnieszka Fajlhauer i Dominika Łakomska.

Reżyserii oraz inscenizacji tego przedsięwzięcia podjął się Michel Driesse, holenderski aktor i reżyser tworzący z powodzeniem w Londynie, San Francisco, Singapurze oraz wielu teatrach w Niemczech. Choreografię stworzył Santiago Bello, uznany hiszpański tancerz i choreograf współpracujący z Teatrem Rampa od kilku lat, m.in. przy „MusicaLove” czy „RENT”. Z kolei muzyczne kierownictwo nad projektem objął Jan Stokłosa.Prapremiera muzycznego show odbędzie się już 30 października w Teatrze Rampa w Warszawie.

Erwin z przyjacielem grają w zespole i marzą o zdobywaniu świata (fot. Teatr Rampa)

źródło:
Zobacz więcej