RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Uwolniono Niemkę porwaną w Afganistanie. „Jest w dobrej formie, biorąc pod uwagę okoliczności”

Niemka, której tożsamości nie ujawniono, została porwana w sierpniu w centrum Kabulu (fot. Wikimedia)
Niemka, której tożsamości nie ujawniono, została porwana w sierpniu w centrum Kabulu (fot. Wikimedia)

Obywatelka Niemiec pracująca dla organizacji pomocowej, porwana w sierpniu w Afganistanie, została wypuszczona na wolność i ma się dobrze – podała w sobotę organizacja GIZ. Zadowolenie z uwolnienia kobiety wyraził szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier.

Amerykanie zostaną w Afganistanie. Mieli wyjechać w przyszłym roku

Biały Dom zdecydował o przedłużeniu misji amerykańskich żołnierzy w Afganistanie. – Afgańskie siły wciąż nie są tak silne, jak powinny – powiedział...

zobacz więcej

Niemka, której tożsamości nie ujawniono, została porwana w sierpniu w centrum Kabulu, w dzielnicy, gdzie swoje siedziby ma wiele organizacji pomocowych. O sprawie napisała BBC na swojej stronie internetowej.

Szczęśliwe zakończenie

Kobieta jest w dobrej formie, biorąc pod uwagę okoliczności i bardzo się cieszy, że odzyskała wolność – przekazał jej pracodawca, nie precyzując, w jaki sposób doszło do jej uwolnienia.

Minister spraw zagranicznych Niemiec, przebywający z wizytą w Teheranie, podziękował afgańskiemu rządowi i tamtejszym siłom bezpieczeństwa.

Było to drugie porwanie osoby pracującej dla GIZ w tym roku. Wcześniej inny pracownik tej agencji został uprowadzony w niespokojnej prowincji Kunduz na północy Afganistanu; po 40 dniach niewoli został uwolniony dzięki podjętej przez policję akcji ratunkowej.

W kwietniu odnaleziono ciała pięciu afgańskich pracowników organizacji Save the Children. Zostali porwani przez uzbrojonych napastników w niebezpiecznej prowincji Uruzgan na południu kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej