RAPORT

Wojna na Ukrainie

Norwegia odeśle uchodźców do Rosji? „Mają tam bezpieczne miejsce do życia”

Norwegia zapowiada odesłanie części syryjskich uchodźców do Rosji (fot. PAP/EPA/KAY NIETFELD)
Norwegia zapowiada odesłanie części syryjskich uchodźców do Rosji (fot. PAP/EPA/KAY NIETFELD)

Norwegia zapowiada odesłanie części syryjskich uchodźców do Rosji. Dotyczy to Syryjczyków, którzy przez pewien czas mieszkali w Federacji Rosyjskiej, a później przedostali się do Norwegii przez przejście graniczne w Storskog.

Arktyczny szlak uchodźców. Z Syrii do Skandynawii rowerem przez rosyjską granicę

Podróż z Syrii do Europy bywa niebezpieczna. Przekonują się o tym tysiące osób, które uciekają z ogarniętych wojną rejonów, wybierając ryzykowną...

zobacz więcej

– Mają bezpieczne miejsce do życia w Rosji. Nie uciekają przed wojną i głodem – mówi norweski minister sprawiedliwości Anders Anundsen z Partii Postępu, która sprzeciwia się imigracji. Minister spraw zagranicznych Boerge Brende przedstawił tę sprawę szefowi rosyjskiej dyplomacji Siergiejowi Ławrowowi podczas rozmowy telefonicznej.

W Norwegii sprawuje władzę mniejszościowy rząd, stworzony przez Partię Postępu i Konserwatystów. Kraj ten należy do Strefy Schengen, ale nie jest członkiem Unii Europejskiej.

W związku z dużą liczbą wpisów nawołujących do przestępstw, zawierających treści rasistowskie i ksenofobiczne wyłączamy możliwość zamieszczania komentarzy pod tekstami o uchodźcach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej