Czterej studenci z Turcji zostali pobici w Słupsku. Bandyci krzyczeli: wracajcie do siebie!

Podejrzani usłyszeli zarzuty (fot. Flickr/Victor)

Pięć lat więzienia grozi trzem mieszkańcom Słupska, którzy w ubiegłym tygodniu pobili studentów z Turcji. Atak najprawdopodobniej wystąpił na tle rasowym. 29-, 39- i 41-latek już usłyszeli zarzuty w sprawie. Dodatkowo objęto ich dozorem policyjnym.

Rasistowski atak na Opolszczyźnie. Kibole pobili ciemnoskórych zawodników LZS Piotrówka

Dwóch zawodników klubu sportowego z Piotrówki trafiło do szpitala po tym , jak w Wielką Sobotę zaatakowała ich w Strzelcach Opolskich grupa...

zobacz więcej

Do pobicia i znieważenia Turków, którzy przebywają w Słupsku w ramach wymiany studenckiej, miało dojść przed jednym ze sklepów spożywczych w pobliżu kompleksu akademickiego.

Śledczy z Komisariatu I w Słupsku ustalili, że związek z pobiciem może mieć trzech mężczyzn, którzy widząc obcokrajowców w sklepie, zaczęli ich znieważać, a następnie przystąpili do ataku wręcz.

Kryminalni zadziałali niezwykle szybko. Najpierw do policyjnego aresztu trafili 39- i 41-latek. Dwa dni później zatrzymano trzeciego z poszukiwanych.

Pobicie i znieważenie z powodu przynależności rasowej

Zatrzymani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia oraz znieważenia i stosowania przemocy wobec innej osoby z powodu jej przynależności rasowej. Dodatkowo prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Słupszczanom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej