Szydło obiecuje stworzenie think-tanku. Żeby „dostęp do ucha premiera” mieli nie tylko finansiści

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera Beata Szydło zapowiedziała, że jeżeli jej ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, powoła Narodowe Forum Przedsiębiorców. To organ, który ma doradzać rządowi w sprawach biznesu.

Szydło o realizacji wyborczych obietnic: Polacy nie oczekują gruszek na wierzbie, ale konkretów

„Praca, nie obietnice” to hasło, z którym PiS idzie do wyborów i do obywateli – powiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Polacy nie...

zobacz więcej

W środę Szydło przedstawiła program PiS dla przedsiębiorców. – Jeżeli Polacy nam zaufają i będziemy tworzyć rząd, wówczas powołam do życia Narodowe Forum Przedsiębiorców – nowoczesny think-tank, który będzie ciałem doradczym dla premiera polskiego rządu, ale będzie też miejscem dyskusji i debaty, ścierania się różnych koncepcji, w którym będą brali udział ludzie świata nauki i przedsiębiorcy – wyjaśniła.

Zdaniem Szydło obecnie prawo zamiast pomagać przedsiębiorcom „wręcz komplikuje, utrudnia im życie”. Przekonywała, że mali i średni przedsiębiorcy oczekują od państwa stworzenia sprawnego systemu, który pozwoli im na rozwijanie swojej działalności

Budowanie dobrego klimatu dla polskich marek

Zadaniem państwa – według wiceprezes PiS – powinno być budowanie dobrego klimatu dla polskich marek. – To jest obowiązek państwa. Dzisiaj politycy w Polsce muszą pamiętać o dwóch słowach – gospodarka i przedsiębiorczość. To jest to, co wyznacza przyszłość dla Polski, przyszłość dla Polaków – przekonywała. – Musimy stworzyć takie warunki, by małe firmy stawały się średnimi, a średnie dużymi, by konkurowały z tymi najlepszymi – zaznaczyła.

Współautorem programu PiS dla przedsiębiorców jest Paweł Szałamacha. Poseł wyjaśnił, że konieczne jest włączenie w proces decydowania o gospodarce osób, które „realnie wytwarzają rzeczy, produkują konkretne towary i usługi”.

Potrzebna nowa strategia rozwoju

Szałamacha ocenił, że niezbędna jest instytucja, która pomoże rządowi stworzyć strategię rozwoju gospodarczego. Dotąd, przekonywał, „dostęp do ucha decydentów i premiera” mieli tylko finansiści. – To trzeba zmienić – wyjaśnił.

W planach PiS Narodowe Forum Przedsiębiorców ma być ciałem doradczym podobnym do tego, które działa np. w Finlandii. – Będzie ono tworzyć strategię rozwoju gospodarczego przy dużym udziale przedsiębiorców – tłumaczył poseł.

teraz odtwarzane
Szałamacha: NFP ma tworzyć strategię rozwoju gospodarczego

źródło:

Zobacz więcej