RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Macierewicz w USA o rządzie: to zejście na poziom Bieruta i Bermana. To poziom okupantów z Polski komunistycznej

Antoni Macierewicz walczy o głosy wyborców za oceanem – wytykając błędy rządzącym. Wiceprezes PiS nie szczędzi ostrego języka. Porównuje polski rząd do okupanta i insynuuje, że Polska jest ograbiana. – To jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat – ocenił Macierewicz. Zapowiedział również, że po wyborach parlamentarnych opublikowany zostanie aneks do raportu z likwidacji WSI.

Macierewicz o propozycji szefa MON: nie mam o czym dyskutować z panem Siemoniakiem

– Z panem Siemoniakiem wielokrotnie próbowałem dyskutować na posiedzeniach Rady Obrony Narodowej i zawsze wykorzystywał pana Stefana...

zobacz więcej

Macierewicz na spotkaniu z Polonią w Chicago mówił m.in. o „przywróceniu normalnych zasad funkcjonowania” po dojściu PiS do władzy.
 
– Żebyśmy my jako Polacy nie musieli się wstydzić za naszych rządzących – mówił kilka dni temu w Chicago wiceprezes PiS. – To jest zejście na poziom Bieruta, to jest zejście na poziom Bermana, to jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat. Nigdy więcej nic takiego nie może się powtórzyć i na pewno my do tego nie dopuścimy – zapowiedział Macierewicz.

– To wszystko, co się działo, to rozgrabianie Polski, musi mieć swoje konsekwencje, nie mam co do tego wątpliwości – ocenił Macierewicz.

– Z pałacu prezydenckiego w ostatnich miesiącach zginęło ponad 100 zabytkowych przedmiotów – oskarżał Macierewicz.

Aneks do raportu z likwidacji WSI

Antoni Macierewicz zapowiada, że po wyborach parlamentarnych opublikowany zostanie aneks do raportu z likwidacji WSI.

Wyjaśnił, że nie został on opublikowany w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, ponieważ konieczne było dokonanie w aneksie zmian. Mają się w nim znaleźć między innymi informacje dotyczące fundacji Pro Civili.

– Struktura Pro Civili była nieporównanie szersza niż sama ta formalna organizacja. Tam byli w to włączeni ludzie z banków, ludzie z wojska, ludzie ze świata polityki na bardzo wysokich szczeblach – poinformował Macierewicz.

teraz odtwarzane
Już wkrótce publikacja aneksu do raportu z likwidacji WSI; Macierewicz zdradził szczegóły za oceanem

Dlaczego publikacja aneksu dopiero po wyborach?

– Chcę od razu powiedzieć, żebyście państwo się nie niepokoili, że to się jeszcze teraz nie dzieje, chociaż pan prezydent ma to w swojej gestii. Ludziom się wydaje, że mógłby to już zrobić. Oczywiście teoretycznie by mógł, tylko wtedy musiałby zwrócić się do pani Ewy Kopacz o kontrasygnatę – powiedział polityk PiS.

– Publikacja raportu oraz aneksu jest możliwa tylko wtedy, jeżeli następuje kontrasygnata, czyli zgoda wyrażona przez podpis premiera rządu – wyjaśnił dalej.

Antoni Macierewicz był sceptyczny co do publikacji aneksu do raportu, gdyby miało to zależeć od podpisu Ewy Kopacz.

źródło:
Zobacz więcej