„Niech Polacy wiedzą, co ich czeka”. Schetyna zadowolony, że Macierewicz i Kaczyński wyszli z cienia

– Wierzę, że będziemy tworzyć koalicję rządową – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info szef MSZ Grzegorz Schetyna (PO). Zapewnił, że nie chodzi o wspólny front antypisowski, lecz o koalicję, która „może coś wspólnie zbudować”. Wyraził zadowolenie z coraz częstszych wystąpień w mediach liderów PiS Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. – Niech będzie ich jak najwięcej; najważniejsze jest, żeby Polacy się z tym zapoznali, co ich czeka w następnych latach – powiedział.

„Nie ma sensu koalicja przeciwko PiS-owi”. Petru chce pozytywnego porozumienia programowego

Kopalnie powinny zostać sprywatyzowane – ocenił w programie „Gość poranka” w TVP Info lider .Niezależnej Ryszard Petru. – Ręce precz od górnictwa,...

zobacz więcej

Lider .Niezależnej Ryszard Petru mówił we wtorek w TVP Info, że „nie ma sensu koalicja przeciwko PiS-owi”, natomiast podstawą ewentualnego sojuszu powinno być porozumienie programowe.

Również szef MSZ Grzegorz Schetyna, zapytany przez Kamilę Biedrzycką-Osicę, czy po wyborach powstanie wielka koalicja przeciw PiS powiedział, że jest „zwolennikiem wariantu i scenariusza >>za<<, wariantu optymistycznego”. Wskazał jednak różnice.

– Petru mówił, że musi być program, a ja nie mówię o porozumieniu programowym, tylko o pozytywnym nastawieniu Jeżeli pani zakłada, że można robić koalicję przeciwko komuś, to ja mówię o koalicji „po coś”, takiej otwartej, która może coś wspólnie zbudować. Myślę, że jest taki sens i jest taka szansa; wszystko zależy oczywiście od wyniku wyborów.

Kaczyński do żoliborzan: alternatywą dla rządów PiS-u skłócona koalicja niewielkich ugrupowań wokół PO

– Zwycięstwo PiS to spokojne rządy, współpraca z prezydentem i właściwy stosunek do opozycji – powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński....

zobacz więcej

„Potrzeba więcej Kaczyńskiego i Macierewicza”

Zapytany, jaki wpływ na wynik wyborów mogą mieć coraz częstsze wypowiedzi w mediach Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, powiedział, że „niech będzie ich jak najwięcej, niech przedstawią analizę sytuacji bieżącej, a także plany na przyszłość rządu PiS”.

– Macierewicz jest kandydatem na ministra rządu PiS, to są liderzy PiS i oni w sposób coraz bardziej wyrazisty przedstawiają program przyszłego rządu. Uważam, że najważniejsze jest to, żeby opinia publiczna, Polacy, się z tym zapoznali, co ich czeka w następnych latach – powiedział polityk Platformy.

„Budowanie wspólnoty, a nie szukanie wrogów”

Antoni Macierewicz mówił podczas niedawnego spotkania z wyborcami w Chicago, że Polskę trzeba wyzwolić, bo rządzą nią ludzie na poziomie Władysława Bieruta i okupantów. Zapytany, czy na takie wypowiedzi należy reagować, Grzegorz Schetyna powiedział, że „nie może się zniżyć do takiego poziomu dyskursu politycznego”.

– Właśnie dlatego polska polityka tak wygląda, dlatego Polacy tak jej nie akceptują, że są tacy politycy jak Antoni Macierewicz. Sens ma budowanie wspólnoty, a nie szukanie wrogów i front nienawiści – skwitował Grzegorz Schetyna.


Zobacz cały program

źródło:
Zobacz więcej