SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Uchodźca zginął w pożarze ośrodka w Niemczech. Policja: to samobójstwo

Pożar wybuchł w ośrodku dla uchodźców w poniedziałek (fot. PAP/EPA/MICHAEL REICHEL)
Pożar wybuchł w ośrodku dla uchodźców w poniedziałek (fot. PAP/EPA/MICHAEL REICHEL)

Uchodźca z Erytrei zginął w pożarze w mieście Saalfeld na wschodzie Niemiec. Jak ustaliła policja, mężczyzna prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo i sam podpalił swój pokój w ośrodku dla uchodźców.

Dziewięć tysięcy demonstrantów w Dreźnie protestowało przeciwko imigrantom i pomysłom Merkel

Dziewięć tysięcy osób wyszło poniedziałek na ulice Drezna z transparentami skierowanymi przeciwko islamowi i imigrantom. Demonstranci krytykowali...

zobacz więcej

Ofiara pożaru to 28-letni Erytrejczyk. Według policji przyczyną śmierci było zaczadzenie. – Nie znaleźliśmy żadnych śladów wskazujących na użycie przemocy wobec ofiary – oświadczyła rzeczniczka miejscowej policji Heidi Sonnenschmidt po zakończeniu wstępnej obdukcji zwłok.

Seria pożarów

Od kilku miesięcy w Niemczech trwa seria podpaleń obiektów dla uchodźców. Z danych niemieckiego MSW wynika, że w pierwszej połowie tego roku doszło do ponad 200 ataków na schroniska dla azylantów, niemal tyle samo, co w całym ubiegłym roku. W tych atakach rannych zostało kilku uchodźców, ale dotychczas nikt nie zginął.

W tym roku do Niemiec ma przyjechać co najmniej 800 tys. cudzoziemców starających się o azyl. To czterokrotnie więcej niż rok temu.

W związku z dużą liczbą wpisów nawołujących do przestępstw, zawierających treści rasistowskie i ksenofobiczne wyłączamy możliwość zamieszczania komentarzy pod tekstami o uchodźcach

źródło:

Zobacz więcej