RAPORT

Wojna na Ukrainie

Takiej Warszawy jeszcze nie widzieliście! Powalający film w technologii 4K

Warszawa prezentuje się wybornie (fot. YouTube.com/Jacek Drofiak)
Warszawa prezentuje się wybornie (fot. YouTube.com/Jacek Drofiak)

Staromiejskie pałace i kamienice w promieniach wschodzącego słońca, zegar na wieży Pałacu Kultury na wyciągnięcie ręki, tonące w zieleni brzegi Wisły, rozświetlone drapacze chmur, pulsujące dopingiem stadiony, a do tego przyprawiająca o dreszcze muzyka – tak wygląda Warszawa w najnowszym filmie operatora Jacka Drofiaka. Trwający dwie i pół minuty klip, wykonany w nowej technologii 4K, można oglądać od kilku dni w sieci.

Niesamowity widok na naszą planetę. Zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej [WIDEO]

Zapierające dech w piersiach widoki na Ziemię i niesamowite zdjęcia Kosmosu pokazane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wszystkie ujęcia...

zobacz więcej

Jacek Drofiak to ceniony producent i operator, który często współpracuje z Telewizją Polską. Tworzył m.in. zdjęcia lotnicze do czołówek „Wiadomości” TVP1. Jest też fachowcem od tworzenia filmów z lotu ptaka.

Piękna stolica

I właśnie taki film o Warszawie właśnie wyprodukował. Kosztowało to wiele miesięcy ciężkiej pracy, ale efekt przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Krótki klip robi niesamowite wrażenie i pokazuje w całej okazałości piękno polskiej stolicy.

Wszystko wykonane jest w nowatorskiej technologii 4K. Nazwa pochodzi od czterech tysięcy pikseli, umieszczonych w pozycji horyzontalnej. Technologia ta ma czterokrotnie większą liczbą pikseli, w porównaniu z najbardziej popularną obecnie Full HD.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej