RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziś Narodowy Dzień Sportu. Cel – zachęcić Polaków do ruchu

W sobotę już po raz trzeci obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. W całym kraju odbywały się tysiące bezpłatnych treningów, mające zachęcić Polaków do aktywności fizycznej. – Ruch jest zbawienny – przyznał na antenie TVP Info Andrzej Supron, srebrny medalista olimpijski z Moskwy w zapasach.

Zmiana systemu oceniania na WF. „Nie jest winą dziecka, że fikołki robi wolniej albo gorzej”

– Chęci, a nie sposób zrobienia tego fikołka – tak w skrócie minister edukacji Joanna Kluziki-Rostkowska uzasadnia chęć zmiany zasad wystawiania...

zobacz więcej

Supron, ambasador akcji Narodowy Dzień Sportu, przyznaje, że pod względem aktywności fizycznej Polacy wypadają słabo. Zmienić ma to właśnie projekt Fundacji Zwalcz Nudę pod patronatem między innymi ministerstwa aportu.

Podstawą aktywności może być choćby porcja codziennej gimnastyki. – Każdy powinien człowiek powinien w swoim codziennym życiu wykonać kilka ćwiczeń różnego rodzaju, które powodują, że nasz organizm lepiej funkcjonuje – tłumaczył były mistrz świata i Europy.

Najlepsze wartości

Szczególnie ważne miejsce powinien zajmować sport w życiu młodych ludzi, nie tylko ze względu na jego wpływ na rozwój fizyczny. – Wnosi najlepsze wartości jakie może posiąść młody człowiek, czyli pracę w zespole, pracowitość – sumienność, dokładność. To są te elementy, że człowiek w normalnym późniejszym życiu jest o wiele bardziej sprawny i emanuje od niego ta pozytywna energia – podkreślił.

W ramach III Narodowego Dnia Sportu w całym kraju odbyły się tysiące imprez, podczas których gwiazdy zachęcały wszystkich do aktywności fizycznej. W godzinach 12-16 na błoniach Stadionu Narodowego funkcjonowało sportowe miasteczko, gdzie odbył się Narodowy Test Sprawności.

teraz odtwarzane
Dziś Narodowy Dzień Sportu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej