„Premier Kopacz jest szefem partii i premierem, i powinna robić jedno i drugie. A kobiety to potrafią”

– Rok to mało czasu, żeby zrobić najważniejsze rzeczy, ale rządowi Ewy Kopacz udało się bardzo dużo – powiedziała w programie „Gość poranka” w TVP Info marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Jako główny sukces wskazała wprowadzenie rozwiązań dotyczących polityki prorodzinnej. Przyznała, że działania pani premier są wpisane w kampanię wyborczą, jednak przed wyborami „nie ma polityka, który by kampanii nie robił”. – Pani premier Ewa Kopacz jest szefem partii i premierem, i powinna robić jedno i drugie. A kobiety to potrafią – podkreśliła.

Ewa Kopacz podsumowała pół roku rządów. „Ponad połowa obietnic z exposé została zrealizowana”

zobacz więcej

Premier Ewa Kopacz podsumuje dziś rok pracy swojego rządu. Przedstawiony zostanie również stan realizacji zapowiedzi z exposé. Sprawozdanie z prac swojego gabinetu pani premier przedstawi dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przed rokiem prezentowała jego skład – w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Wkrótce ustawa o prowadzeniu działalności gospodarczej

Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek Sejmu, a do niedawna rzeczniczka rządu premier Ewy Kopacz oceniła, że rok to mało czasu, żeby zrealizować najważniejsze rzeczy, jednak wiele się udało. – Jeżeli popatrzymy na to, co zrobiono w polityce prorodzinnej – m.in. dłuższe urlopy, elastyczny czas pracy, pomoc w budowaniu przedszkoli i żłobków – w tym obszarze zrobiono naprawdę bardzo dużo. Zrobiono też bardzo ważna ustawę o zdrowiu publicznym – podkreśliła.

Poinformowała także, że prawdopodobnie Sejm jeszcze w tej kadencji zdąży się zająć ustawą o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Kompania Węglowa nie ma na wypłaty dla górników. Brakuje 150 mln zł

Władze Kompanii Węglowej szukają 150 mln zł. Tyle potrzeba na najbliższe wypłaty dla górników. Zarząd chce zebrać pieniądze od firm energetycznych...

zobacz więcej

„Sytuacja trudna, ale pod kontrolą”

Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się też do trudnej sytuacji w służbie zdrowia i górnictwie. – Problemy służby zdrowia są i będą, bo to jest bardzo wrażliwy obszar, ale tutaj większość problemów zostało rozwiązanych, czy też znaleziono drogę (do ich rozwiązania – red.) – powiedziała. Zgodziła się natomiast, że potrzebne są korekty, jak np. w programie onkologicznym.

Oceniła, że górnictwo „to bardzo poważny problem przed Polską gospodarką”. – Ceny węgla na rynkach światowych stale spadają, nie ułatwia to rozwiązania problemu. Ale proszę zwrócić uwagę, że nie zlikwidowaliśmy kopalni, górnicy nie stracili pracy. Sytuacja jest trudna, ale pod kontrolą. Oczywiście związkowcy mogą wyjść na ulice, mogą protestować, tylko to nie spowoduje, że rozwiążemy ten problem – powiedziała.

teraz odtwarzane
Kidawa-Błońska o kampanii wyborczej

Budżet na 2015 r. przyjęty; nieoczekiwane pieniądze dla Agencji Kosmicznej i Muzeum Jana Pawła II

zobacz więcej

„Nie ma polityka, który by nie robił kampanii”

Zaprzeczyła, by przyjęty niedawno budżet państwa był „budżetem wyborczym”. – Ja o każdym budżecie słyszę, że jest za bardzo optymistyczny. Sytuacja gospodarcza Polski jest dobra, możemy założyć taki wzrost gospodarczy, jaki założyliśmy. (…) Jestem przekonana, że ten budżet jest realny. Nie obiecujemy nic na zapas – zapewniła.

Nie zgodziła się też z zarzutem, że premier Ewa Kopacz zamieniła rząd w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej. – Jest kampania wyborcza, wszyscy ją prowadzą – od opozycji, po koalicję rządzącą. Nie ma polityka, który by kampanii nie robił. Pani premier Ewa Kopacz jest szefem partii i premierem, i powinna robić jedno i drugie. A kobiety potrafią to robić – dodała.


Zobacz cały program

źródło:
Zobacz więcej