RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Opowieść śródecka...” rozkochała w sobie Poznań i poszła w świat. Trójwymiarowy mural zachwyca

Trójwymiarowy mural na poznańskiej Śródce (fot. poznan.pl)
Trójwymiarowy mural na poznańskiej Śródce (fot. poznan.pl)

Poznańska Śródka zyskała nowe barwy. I to nie byle jakie, bo trójwymiarowe. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zyska też międzynarodową sławę. Na temat muralu o urzekającej nazwie „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle” piszą już światowe media.

Polacy namalowali największy mural w Rzymie. Włosi zachwyceni

Mężczyzna pijący kawę jest przedstawiony na 32–metrowym muralu na jednym z rzymskich bloków. Autorami dzieła są polscy artyści, Przemek Blejzyk i...

zobacz więcej

Urzekający mural, wykonany w technice 3D, jest częścią projektu „W środku Śródki”. Jego pomysłodawcą był radny osiedlowy Gerard Cofta, którego z kolei zainspirowała fotografia z lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Pomysł radnego podchwyciła Fundacja Artystyczno-Edukacyjna Puenta, która zgłosiła go do konkursu Centrum Warte Poznania. Projekt malowidła otrzymał dofinansowanie Miasta Poznań, a Śródka zyskała kolejną wyjątkową atrakcję.

Z efektownego dzieła mogą się dziś cieszyć nie tylko mieszkańcy stolicy Wielkopolski. W świat już poszły wieści o widowiskowym muralu. Można zatem przypuszczać, że „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle” na stałe wpisze się w mapę podróżniczego must-see Poznania.

Wall mural in Poznan, Poland ��

Posted by Bored Panda Art on 21 września 2015


Niezwykły mural można zobaczyć na ścianie kamienicy na rogu ulic Śródka i Rynek Śródecki w Poznaniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej