RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ile The Beatles zarobili na pierwszych nagranych utworach? Pierwszy kontrakt na aukcji

Pierwszy kontrakt zespołu The Beatles na nagranie płyty został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku. Osiągnął cenę dziewięćdziesięciu trzech tysięcy dolarów. Pod młotek poszło także trzysta pamiątek po legendarnym zespole.

Gibson Johna Lennona idzie pod młotek. Przewidywana cena to milion dolarów

Mężczyzna z San Diego miał w posiadaniu gitarę należącą do byłego Beatlesa – Johna Lennona, która zaginęła muzykowi w latach 60. Obecny właściciel...

zobacz więcej

Osiemdziesiąt dolarów – tyle wyniosło wynagrodzenie zespołu The Beatles za nagranie piosenki „My Bonnie”. Wynika to z umowy podpisanej w 1961 roku pomiędzy niemiecką wytwórnią a Paulem McCartneyem, Johnem Lennonem, George'em Harrisonem i ówczesnym perkusistą zespołu Peterem Bestą.

Sześciostronicowy kontrakt, który sporządzony został w języku niemieckim i podpisany w Hamburgu, poszedł w tym roku pod młotek na aukcji w Nowym Jorku. Osiągnął cenę dziewięćdziesięciu trzech tysięcy dolarów.

Na aukcji sprzedano także trzysta innych pamiątek po legendarnym zespole. Pochodzą one ze zbiorów niemieckiego grafika i producenta płytowego Uwego Blaschke'a.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej