RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rekord Guinnessa pobity! Warszawa z największą na świecie planszą do gry „Monopoly”

Plansza miała ponad 400 metrów kwadratowych (fot. materiały prasowe)
Plansza miała ponad 400 metrów kwadratowych (fot. materiały prasowe)

Pół roku przygotowań, wykorzystanych 30 kilogramów farby drukarskiej, produkcja kostek, domków i hoteli – wszystko po to, by przygotować największą na świecie planszę do gry „Monopoly”. Rekord Guinnessa należy do Warszawy.

Największa plansza Monopoly na świecie? Warszawa biła rekord

zobacz więcej

Zaangażowanie organizatorów nie poszło na marne. Plansza o powierzchni 405 metrów kwadratowych pobiła dotychczasowy Światowy Rekord Guinnessa w tej kategorii. Poprzedni rekord – ustanowiony w 2012 roku – należał do Holandii, a plansza Monopoly miała wtedy jedynie 225 metrów kwadratowych.

– Cieszymy się ogromnie, że udało nam się ustanowić nowy rekord świata. Myślę, że na długo zostaniemy liderem w Księdze Rekordów Guinnessa, bo nasza plansza była wyjątkowo okazała i dopracowana w każdym calu – powiedziała Katarzyna Gębicka z firmy Hasbro.

Próba ustanowienia nowego rekordu na największą planszę do gry Monopoly odbyła się w niedzielę 6 września pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w ramach festiwalu „Warszawa jest trendy”. Szczęśliwcy, którzy zostali wyłonieni w specjalnym konkursie, mogli zmierzyć się w turnieju Monopoly na ogromnej planszy.

Warszawa znajdzie się na planszach Monopoly. Wyprzedziła Londyn, Moskwę i Sydney

Warszawa znajdzie się na nowej planszy specjalnego wydania gry planszowej Monopoly z okazji jej 80. urodzin. W specjalnym internetowym głosowaniu...

zobacz więcej

Urodziny słynnej planszówki

Zgodnie z wymogami Guinnessa pomiaru planszy dokonał profesjonalny geodeta w obecności dwóch niezależnych świadków, którzy zostali wyłonieni spośród osób obecnych na wydarzeniu. Cały proces został oficjalnie zarejestrowany oraz opisany w raportach, potwierdzających rozmiary planszy i jej odpowiednio powiększone elementy, takie jak kostki, domki i hotele.

Firma Hasbro nie tylko świętowała w ten sposób 80. urodziny znanej na całym świecie planszówki, lecz także dziękowała Polakom za pomoc w osiągnięciu innego sukcesu. Dzięki 100 tysiącom głosów oddanych przez Polaków w międzynarodowym głosowaniu Warszawa jest bowiem obecna na planszy globalnej edycji gry – „Monopoly Here & Now Edycja 2015”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej