RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miała leczyć i pomnażać oszczędności. „Uzdrowicielka” oszukała kilkadziesiąt osób

Oszustka naciągnęła kilkadziesiąt osób w całej Polsce (fot. flickr.com/ emdot)
Oszustka naciągnęła kilkadziesiąt osób w całej Polsce (fot. flickr.com/ emdot)

Najnowsze

Popularne

Wyszukiwała starsze i schorowane osoby w całej Polsce. Mówiła, że jest z Medjugorie i ma moc uzdrawiania. Potem zaczynała „odprawianie uroków”. Przy okazji oferowała rozmnożenie oszczędności. Dziesiątki osób z całej Polski dały się nabrać bezczelnej oszustce. Codziennie na policję zgłaszają się kolejne ofiary „uzdrowicielki”.

Fałszywi hydraulicy grasują po Gorzowie. Okradli staruszkę na 6 tys. zł

Mimo wielu apeli i ostrzeń, codziennie w Polsce oszuści okradają starsze osoby. Pomysłowość przestępców nie zna granic. W Gorzowie dwóch fałszywych...

zobacz więcej

Oszustka okradła osoby z całej Polski. – O skali procederu kobiety świadczy fakt, że po zatrzymaniu na początku września znaleziono przy niej kilkaset tysięcy złotych oraz bardzo duże ilości złotej biżuterii w postaci zegarków, pierścionków, łańcuszków, bransoletek – mówi tvp.info Magdalena Chwastek, oficer prasowa policji w Wieliczce.

Oszustwo rodem ze średniowiecza

Sposób działania oszustki był stary jak świat. Metodę „na uzdrowicielkę” stosowano już nawet kilkaset lat temu. Tym razem 56-letnia kobieta nawet się nie wysilała, aby ją zmodyfikować. Kobieta pojawiała się najczęściej na wsi i rozpytywała o osoby starsze, samotnie mieszkające, schorowane osoby. Przekonywała, że jest z Medjugorie i ma moc uzdrawiania. Ludzie naiwnie wskazywali jej potrzebujących.

Na miejscu „uzdrowicielka” rozpoczynała swoisty rytuał. Najpierw była modlitwa do świętych obrazów, potem zaczynała czynić różnorakie gusła.

Zarabiał miliony na oszustwach przy kupowaniu stacji paliw. W domu trzymał 2 mln zł w gotówce

Nawet kilkadziesiąt stacji paliw mógł wyłudzić 39-letni Jacek T. zatrzymany przez lubelski zarząd CBŚP. Mężczyzna kupował firmy zaniżając...

zobacz więcej

Cudowne rozmnożenie majątku

Oszustka miała dar wzbudzania zaufania. Gdy udało jej się omamić ofiarę, oznajmiała, że aby obrządki zakończyły się sukcesem należy przynieść cała gotówkę i kosztowności. Na oczach starszych osób zawijała to wszystko w ręcznik, prześcieradło czy ubrania i następnie chowała w bezpiecznym miejscu w domu. Zastrzegała jednocześnie, że nie można tam zaglądać przez kilka miesięcy. To miało gwarantować poprawę zdrowia, ale i cudowne rozmnożenie się majątku.

Majątek, i owszem, pomnażał się, ale tylko w kieszeni oszustki.

Apel do ofiar oszustki

Policjanci apelują do wszystkich osób, które zostały w ten sposób okradzione o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod nr tel. /12/ 28 91 211 lub w całym kraju 997.

Oszustka ma 56 lat, wzrost 160 cm, ciemnej karnacji, ubrana w charakterystyczny jasny materiałowy kapelusz, w sukienkę lub bluzkę w jasnym kolorze. Za każdym razem miała przy sobie torbę w kolorze łososiowym przewieszoną przez ramię. Kobieta płynnie posługiwała się językiem polskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej