Raport

Epidemia koronawirusa

Ambasada Szwecji odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu. „W Szwecji obowiązuje szwedzkie prawo”

Oficjalne przedstawicielstwo dyplomatyczne Szwecji zareagowało na Twitterze na środowe wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. – Co się dzieje teraz w Szwecji? Są tam strefy z szariatem – mówił polityk z mównicy.

„Nie odwracajmy się plecami”. „Nie decydować pod obcym naciskiem”. W Sejmie burzliwa debata o uchodźcach [RELACJA]

– Czy chcecie, abyśmy przestali być gospodarzami we własnym kraju? Najpierw są najbliżsi, rodzina, potem naród, potem inni – wyliczał prezes PiS...

zobacz więcej

Kaczyński wystąpił w czasie sejmowej debaty po udzieleniu przez premier Ewę Kopacz informacji na temat kryzysu migracyjnego w Europie. – Szwedzkim dziewczętom nie bardzo już można chodzić w krótkich strojach, bo to też się nie podoba. Czy chcecie państwo, żeby to pojawiło się także w Polsce? – pytał prezes PiS. Były premier przekonywał, że w skandynawskim państwie istnieją „strefy z szariatem”, czyli bardzo surowym obyczajowo muzułmańskim prawem, gdzie „nie ma żadnej kontroli państwa”.

Wieczorem na oficjalnym profilu twitterowym Ambasady Szwecji pojawił się komentarz w tej sprawie. „Istnieje wiele nieporozumień dot. imigracji do Szwecji, m.in. kwestii obowiązującego prawa. Wyjaśniamy: w Szwecji obowiązuje szwedzkie prawo” – zapewniają dyplomaci.

Głosowanie w sprawie przyjęcia informacji premiera ws. uchodźców odbędzie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się 23 września.

źródło:
Zobacz więcej