RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rekordowa kontrabanda przechwycona na granicy z Białorusią. Celnicy odkryli papierosy warte 3 mln złotych

(fot.Służba Celna)
(fot.Służba Celna)

Najnowsze

Popularne

Rekordową próbę przemytu papierów udaremnili celnicy na polsko-białoruskim kolejowym przejściu granicznym. W wagonach pociągu towarowego, który jechał ze Wschodu znaleziono blisko 5 mln szt. papierosów wartych ponad 3 mln zł.

Rekordowy przemyt papierosów ukrytych w przęsłach ogrodowych

Prawie 2 miliony sztuk papierosów wartych ponad milion złotych przejęli celnicy na przejściu granicznym w Korczowej. Mieli pełne ręce roboty, bo...

zobacz więcej

Celnicy ustalili, że kontrabanda jest w wagonach stojących na terminalu przeładunkowym w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej. W kontenerach miały być białoruskie papierosy.

Gigantyczny przemyt papierosów jechał pociągiem z Białorusi. „Nie możemy ujawniać zbyt wielu szczegółów”

Ponad 2 miliony nielegalnych papierosów wartych półtora miliona złotych zatrzymali celnicy na granicy z Białorusią – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Na „rympał”

W wytypowanych wagonach znaleziono dziesiątki pudeł. Przemytnicy nawet nie starali się zamaskować kontrabandy. W kartonach ukryto ponad 241 tys. paczek papierosów. Rozładunek i liczenie towaru zajęło celnikom kilka godzin.

– To największy ilościowo przemyt papierosów na chronionym przez celników lubelskim odcinku granicy. I jedna z największych prób przemytu w Polsce w ostatnich latach – mówi tvp.info Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowa Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Liczenie przemyconych papierosów zajęło kilka godzin (fot.Służba Celna)
Liczenie przemyconych papierosów zajęło kilka godzin (fot.Służba Celna)

Papierosy zamiast mebli. Największy w tym roku przemyt w rękach celników

275 tysięcy paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 3 miliony złotych przejęli celnicy z Budziska (woj. podlaskie) – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Pociąg do kontrabandy

W połowie czerwca br. funkcjonariusze z Izby Celnej w Białej Podlaskiej znaleźli w pociągu towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski 112 500 paczek papierosów o wartości blisko półtora miliona złotych.

Od kilkunastu miesięcy celnicy w całym kraju odnotowują wzrost przemytu papierosów do Polski drogą kolejową. Papierosy z kontrabandy zostaną zniszczone.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej