RAPORT

Pogarda

Przed czym uciekają migranci? W sobotę dowiesz się „Na czym świat stoi”

Najnowsze

Popularne

Najważniejsze informacje z minionego tygodnia, soczysty komentarz do nich i zapowiedź kluczowych spraw z najbliższych dni - taka będzie formuła „Na czym świat stoi”, nowego programu w TVP Info. Emisja pierwszego odcinka w sobotę o godz. 18.50.

Kim są, czego chcą i jak ich powstrzymać? Wszystko, co wiemy o Państwie Islamskim

11 lat temu na pokładzie lotniskowca Abraham Lincoln ówczesny prezydent USA George Bush ogłosił światu koniec nie tylko wojny w Iraku, ale tez...

zobacz więcej

Piotr Górecki co tydzień będzie prezentował 12-minutową informacyjną „pigułkę” o sytuacji na świecie. Każdy program będzie składał się z trzech części. W pierwszej przedstawione zostanie podsumowanie kluczowych wydarzeń. Następnie skomentuje je zaproszony gość. – To nie musi być ekspert, ale osoba, która będzie mówiła ciekawie i mądrze – zapowiada Górecki. Zamiast polityków w „Na czym świat stoi” pojawiać się będą np. uczestnicy opisywanych wydarzeń albo młodzi pracownicy naukowi, którzy potrafią świeższym okiem spojrzeć na problemy w polityce międzynarodowej.

Trzecia część programu to zapowiedź nadchodzących w najbliższym tygodniu wydarzeń o znaczeniu międzynarodowym.

Relacja z pierwszej ręki

W tę sobotę Górecki zajmie się problemem migrantów, którzy dziesiątkami tysięcy przybywają do państw Unii Europejskiej.

– Gościem programu będzie 17-letnia jazydka Salwa Khalaf Rasho, która przez osiem miesięcy była przetrzymywana przez terrorystów z Państwa Islamskiego – zapowiada Górecki. Przedstawiciele religijnej mniejszości jazydów, zamieszkującej m.in. Irak i Syrię stali się jednymi z pierwszych ofiar okrucieństw terrorystów z PI. Rasho udało się uciec, obecnie dziewczyna przebywa w Niemczech. W programie opowie m.in. o tym, kim tak naprawdę są uciekający z Syrii ludzie.

„Na czym świat stoi” będzie można zobaczyć w każdą sobotę o godz. 18.50 na antenie TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej