RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest zdjęcie „złotego pociągu”? Eksperci twierdzą, że to może być fałszywka

Eksperci podważają wiarygodność zdjęcia „złotego pociągu” (fot. gazetawroclawska.pl)
Eksperci podważają wiarygodność zdjęcia „złotego pociągu” (fot. gazetawroclawska.pl)

Najnowsze

Popularne

Poszukiwacze „złotego pociągu” twierdzą, że ma on znajdować się ok. 12 metrów pod ziemią. Ich deklaracje ma potwierdzać zdjęcie z georadaru, które opublikował serwis GazetaWrocławska.pl. Eksperci uważają jednak, że zdjęcie może być sfałszowane.

Tunel ze „złotym pociągiem” furtką do podziemnego miasta Hitlera? Ekipa „Po prostu” na tropie tajemnicy Riese

W kontekście „złotego pociągu” spod Wałbrzycha bardzo często można usłyszeć o kompleksie Riese (z niem. Olbrzym). To system podziemnych sztolni...

zobacz więcej

Gorączka złota trwa i mnożą się kolejne teorie dotyczące porzuconego pod koniec drugiej wojny światowej przez Niemców pociągu, który ma znajdować się na 65. kilometrze drogi kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha. Poszukiwacze „złotego pociągu” twierdzą, że mają niezbity dowód na jego istnienie, czyli zdjęcie wykonane georadarem.

Odkrywcy pociągu twierdzą, że na jego pokładzie znajdują się niemieckie czołgi, a także kilkaset kilogramów złota, srebra i wolframu.

Niestety eksperci związani z górnictwem nie pozostawiają złudzeń. – W życiu nie widziałem takiego zapisu z georadaru. A profili georadarowych zrobiłem kilka tysięcy. Widziałem to zdjęcie w lepszej jakości. (…) Moim zdaniem to jest przekręt. W każdym razie należy do tego podchodzić z ogromną nieufnością – powiedział w rozmowie z serwisem gazetawroclawska.pl dr inż. Jerzy Ziętek, specjalista z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej