RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarka podstawiła nogę uciekającemu uchodźcy. „Współpraca zakończona w trybie natychmiastowym”

Operatorka kamery węgierskiej stacji telewizyjnej N1TV złamała zasadę dziennikarskiej bezstronności. Podczas relacjonowania zajść w obozie dla uchodźców w Röszke podstawiła nogę mężczyźnie z dzieckiem na ręku, który próbował wyrwać się z policyjnego kordonu. Wcześniej okładała migrantów pięściami i kopała ich. Z miejsca straciła posadę.

USA „rozważa” zaangażowanie się w problem uchodźców. Australia bardziej konkretna – przyjmie Syryjczyków

Krytykowany za brak zaangażowania w stawienie czoła kryzysowi Waszyngton obiecuje podjęcie kroków. Nie precyzuje jednak jakich. Bardziej konkretna...

zobacz więcej

Skandaliczne zachowanie Petry Laszlo uwiecznili inni dziennikarze. Na nagraniach widać, jak operatorka kamery okłada pięściami, łokciami oraz kopie uchodźców, którzy próbują uciec z obozu w Röszke niedaleko granicy z Serbią.

Jednemu z imigrantów – mężczyźnie trzymającemu na rękach dziecko – Laszlo podstawiła nogę, ten wyłożył się jak długi, przygniatając płaczącego chłopczyka. Po tym incydencie natychmiast została zwolniona z pracy przez stację N1TV.

Zachowanie nie do zaakceptowania

„Jej zachowanie w obozie przejściowym Röszke było nie do zaakceptowania. Współpraca z nią została zakończona w trybie natychmiastowym” – poinformowały władze stacji w oświadczeniu. Swoją drogą N1TV ma profil prawicowy i jest wyraźnie niechętna migrantom.

Do obozu w Röszke trafiają uchodźcy przedostający się na Węgry z Serbii. Głównie są to Syryjczycy. Pobyt na Węgrzech traktują jako przejściowy. W poniedziałek i wtorek dwukrotnie uciekali z obozu, chcąc jak najszybciej przedostać się do Niemiec.

źródło:
Zobacz więcej