Grupiński wierzy w Dorna i Napieralskiego. „Politycy zmieniają poglądy, mają szansę poprawy”

Start Ludwika Dorna i Grzegorza Napieralskiego z list wyborczych PO to – jak określił szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński – „sygnał, że ludzie z różnych rodzin politycznych przechodzą do PO, bo jest atrakcyjne”. Grupiński w programie TVP Info „Gość poranka” zaznaczył, że politycy, którzy dawniej atakowali Platformę, dziś „mają szansę poprawy”.

Dorn, Napieralski, Mazowiecki na listach PO. Wyjątkowo mocne przemówienie Kopacz na Radzie Krajowej

Ludwik Dorn, Grzegorz Napieralski i Michał Mazowiecki dołączają do Platformy Obywatelskiej i wystartują z jej list w wyborach parlamentarnych -...

zobacz więcej

– Dorn zawsze miał ambicję wpływania na politykę – powiedział Rafał Grupiński, komentując pojawienie się nowych nazwisk na listach Platformy.

W środę na Radzie Krajowej partii jej szefowa Ewa Kopacz przekazała informację, że z ramienia PO wystartują Ludwik Dorn, Grzegorz Napieralski i Michał Mazowiecki. Decyzja ta wywołała kontrowersje, szczególnie w przypadku Dorna i Napieralskiego, którzy dawniej ostro atakowali tę partię.

Grupiński powiedział, że dziś dwójka polityków ma szansę poprawy, gdyż – jak określił – politycy zmieniają poglądy. Dodał też, że zawsze szanował Dorna. – Nawet jak był samotnym wilkiem opozycyjnym, to jego indywidualnych wystąpień słuchałem z ciekawością. Miał interesujące uwagi. Nie czysto krytyczne, dla samej krytyki, ale szczegółowe – podkreślił szef klubu parlamentarnego PO.

teraz odtwarzane
„Dorn zawsze miał ambicję wpływania na politykę”

„Zagranie Kopacz jest kopią tego, co zrobił Tusk, tylko nazwiska się zmieniają”

– Pamiętamy zagrywki Donalda Tuska - tu (przyjął z SLD do PO – red.) Bartosza Arłukowicza z jednej strony, tu kogoś z prawicy. Zagranie Ewy Kopacz...

zobacz więcej

Batuta Millera

Obecność Grzegorza Napieralskiego na listach wyborczych PO to dla Grupińskiego sygnał, że „ludzie z różnych rodzin politycznych przechodzą do PO, bo jest to atrakcyjne”.

Jak zaznaczył, Napieralski chce być z PO, ponieważ założony przez niego ruch „Biało-czerwoni” nie miał szans na przetrwanie z powodu zbyt dużego rozbicia na całej lewicy. – Ruch zaczął powstawać zbyt późno. To był projekt źle pomyślany – ocenił Grupiński.

Ponadto uznał, że dla Napieralskiego oferta PO jest lepsza niż „to, co się dzieje pod batutą Millera, gdzie nie ma szans na nowy program”.

teraz odtwarzane
„PO jest atrakcyjna”

źródło:
Zobacz więcej