RAPORT

Pogarda

Odwołany z PKP, powołany do LOT-u. Marcin Celejewski na stanowisku p.o. prezesa

Marcin Celejewski (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)
Marcin Celejewski (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

W związku z rezygnacją z końcem sierpnia Sebastiana Mikosza z funkcji prezesa zarządu PLL LOT S.A., Rada Nadzorcza spółki zdecydowała o powierzeniu pełnienia obowiązków prezesa LOT-u Marcinowi Celejewskiemu, członkowi zarządu ds. handlowych.

Prezes PKP Intercity odwołany

Janusz Malinowski został w środę odwołany ze stanowiska prezesa PKP Intercity. Zastąpi go Marcin Celejewski, który dotychczas był członkiem zarządu...

zobacz więcej

Marcin Celejewski został zatrudniony na stanowisku p.o. prezesa LOT. Informację podała w poniedziałek RN PLL LOT. Celejewski, od kwietnia był członkiem zarządu PLL LOT do spraw handlowych.

Wcześniej od 2014 r. obejmował stanowisko prezesa PKP Intercity, gdzie odpowiadał m.in. za relacje spółki z najważniejszymi kontrahentami. W marcu złożył rezygnację ze stanowiska.

Marcin Celejewski ukończył zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ma doświadczenie w branży lotniczej. Pracował już wcześniej w Locie oraz w Qatar Airways, gdzie odpowiadał za opracowanie i wdrożenie od podstaw strategii handlowej firmy.

Był również dyrektorem marketingu i sprzedaży w spółce FIEGE Polska.

Dymisja prezesa LOT-u przez brak umowy z potencjalnym inwestorem. Ministerstwo zaskoczone: w tak ważnym momencie?

Tylko do 17 września Sebastian Mikosz będzie pełnić obowiązki prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT. Mikosz podał się do dymisji, która została...

zobacz więcej

Misja dobiegła końca

Celejewski w LOT-cie zastąpi na stanowisku Sebastiana Mikosza, który zrezygnował z funkcji prezesa LOT-u w połowie sierpnia.

Jak poinformowała spółka, Mikosz swoją decyzję uzasadnił tym, że jego misja w LOT dobiegła końca, a polegała na „uratowaniu spółki przed bankructwem, opracowaniu i wdrożeniu planu restrukturyzacji w unijnej procedurze pomocy publicznej oraz znalezieniu inwestora”.

Mikosz był prezesem LOT-u dwukrotnie. Pierwszy raz w 2009 roku i po raz drugi w lutym 2013 r.. Pod koniec 2012 r. LOT stał się niewypłacalny i konieczna była pomoc państwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej