Pożar w Łodzi. Spłonął zabytkowy kościół z XVIII wieku

W Łodzi-Mileszkach spłonął zabytkowy drewniany kościół pod wezwaniem św. Doroty z 1766 roku - jeden z najstarszych zachowanych zabytków miasta. Według strażaków, świątynia jest doszczętnie zniszczona. Nadal trwa akcja gaszenia płomieni, uczestniczy w niej 17 zastępów straży pożarnej. Informację i zdjęcia dostaliśmy na platformę Twoje Info.

Płonie zakład produkujący folię. W akcji 15 zastępów straży pożarnej

Ogromne zadymienie widoczne z dużej odległości spowodował pożar zakładu produkującego folię w Borkowie w woj. pomorskim. Z ogniem walczy 15...

zobacz więcej

W obiekcie był zainstalowany system monitoringu przeciwpożarowego, który wykrył ogień we wczesnej fazie. Straż pożarna szybko pojawiła się na miejscu. Płomienie rozprzestrzeniały się jednak błyskawicznie i pomimo wysiłków strażaków kościoła nie udało się uratować.

– Zachowały się jedynie duże elementy drewniane, które nie uległy spaleniu. Kościół to w tym momencie to zgliszcza – powiedział w rozmowie z TVP Info st. kpt. Adam Antczak, rzecznik łódzkiej Komendy Miejskiej PSP.

Przyczyny pożaru nieznane

O godz. 7 rano trwało jeszcze dogaszanie pogorzeliska. Jak zapewnił st. kpt Antczak, nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

W akcji gaśniczej brało w sumie udział 17 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

źródło:
Zobacz więcej