Banksy znowu szokuje. Unijna flaga ze zwłokami zamiast gwiazd

Zdjęcie symbolicznie obrazuje dramatyczną sytuację zdesperowanych imigrantów, którzy masowo umierają podczas prób przedostania się do Europy(fot. facebook.com/ Banksy)

W miniony piątek Banksy – najsłynniejszy anonimowy twórca street artu, zamieścił na swoim facebookowym profilu zdjęcie, które jest zdecydowaną krytyką polityki prowadzonej przez Unię Europejską wobec imigrantów. Kontrowersyjny post został udostępniony niemal 40 tysięcy razy.

Apokaliptyczny park rozrywki już otwarty. Banksy stworzył Dismaland

Najsłynniejszy streetartowiec świata stworzył „Disneyland w krzywym zwierciadle”. Banksy nazwał swój park Dismaland (posępny park – red.). Na...

zobacz więcej

Banksy od dawna nie pozostawał obojętny na różnego rodzaju problemy społeczne – szczególnie na cierpienie niczemu niewinnych jednostek.

Tym razem zamieścił na Facebooku przerobione zdjęcie, które ma przedstawić flagę UE, jednak symboliczne gwiazdki zastąpiono zwłokami imigrantów, które dryfują po wodzie.

Na tablicy artysty można zobaczyć również m.in. wstrząsające zdjęcia martwych syryjskich dzieci, które padły ofiarą podróży do Europy.

The European Union ...

Posted by Banksy on 28 sierpnia 2015

źródło:
Zobacz więcej