Klich: być może afera podsłuchowa jest podszyta buntem służb

– Uważam, że byli tacy oficerowie służb, a być może tacy funkcjonariusze w służbach, którzy postanowili sprzeciwić się reformie wprowadzanej przez ministrów Sienkiewicza i Cichockiego – powiedział w TVP Info były szef MON Bogdan Klich, komentując kolejną odsłonę afery taśmowej.

Byli oficerowie służb specjalnych nagrywali Tuska i Kulczyka? ABW wyklucza swój udział

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprzeczyła w czwartek, by jej oficerowie byli związani z oferowaniem nagrań z nielegalnych podsłuchów, o czym...

zobacz więcej

Bogdan Klich z PO uważa, że gdyby okazało się, że rozmowa premiera w jego rezydencji była nagrywana, byłby to skandal nad skandale.

Według „Gazety Wyborczej” w tajnych tomach akt śledztwa ws. afery podsłuchowej jest notatka CBA o tym, że osoby, wśród których miało być dwóch byłych oficerów ABW, chciały sprzedać nagranie z nielegalnie podsłuchanej rozmowy Donalda Tuska z Janem Kulczykiem w rządowej willi premiera na Parkowej w Warszawie w pierwszej połowie 2014 r.

– Proponuję, abyśmy poczekali na dodatkowe informacje – powiedział gość TVP Info i podkreślił, że nie wiemy, czy notatka rzeczywiście istnieje. Nie wiemy też, co w niej jest, bo jest obłożona klauzulą tajności.

Bunt służb?

Podkreślił, że opinia publiczna musi wiedzieć, kto nagrywał polityków i kto te informacje porcjami upublicznia w związku z kampanią wyborczą. Przyznał, że z tego, co wiemy, dwóch byłych pracowników służb współpracowało z Markiem Falentą, co budzi niepokój.

Szukając odpowiedzi na pytanie o aferę podsłuchową Klich przypomniał, że reforma ministra Sienkiewicza miała doprowadzić do lepszej koordynacji służb i trzymania ich mocną ręką. – Uważam, że byli tacy oficerowie służb, a być może tacy funkcjonariusze w służbach, którzy postanowili sprzeciwić się reformie wprowadzanej przez ministrów spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza i Jacka Cichockiego. Być może to, z czym mamy w tej chwili do czynienia, tzn. afera podsłuchowa, jest podszyta buntem służb – dodał.


OBEJRZYJ CAŁY PROGRAM

źródło:
Zobacz więcej