Grupiński o „proszeniu” Dudy: to była kwestia zwrócenia uwagi. Prezydent zachował się nieelegancko

– To była kwestia zwrócenia uwagi – w programie TVP Info Rafał Grupiński ocenił słowa Ewy Kopacz, w których premier odwołała się do swojej płci, żeby przekonać prezydenta do spotkania. Szef klubu parlamentarnego PO uznał, że szefowa rządu postąpiła słusznie, mówiąc, że kobieta może jedynie „poprosić”. Z kolei zachowanie prezydenta, który od czasu zaprzysiężenia nie spotkał się z premier, nazwał „nieeleganckim”.

Duda: w Berlinie będę rozmawiał o Ukrainie i bezpieczeństwie Polski. RBN? „Zwołam, gdy uznam za stosowne”

– Na Ukrainie giną ludzie – żołnierze i cywile. Tego nie można zaakceptować – powiedział w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info prezydent Andrzej...

zobacz więcej

Czy polityka powinno się postrzegać ze względu na płeć? Na to pytanie starał się odpowiedzieć gość programu TVP Info „Gość poranka” Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Rozmowa dotyczyła środowej konferencji prasowej premier Ewy Kopacz. Zapytana o to, czy spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, premier odpowiedziała, że jest kobietą i jedyne, co może zrobić to „poprosić”.

– To był zwrot odnoszący się do pewnej sugestii, jaką pani premier przedstawiła, aby prezydent spotkał się z nią, bo sprawy państwa tego wymagają – powiedział Grupiński. Polityk uznał, że wypowiedź Ewy Kopacz była „kwestią zwrócenia uwagi”, gdyż ze strony Kancelarii Prezydenta „dobiega w tej sprawie głucha cisza”.

– Pani premier miała prawo użyć takiej formuły – uznał szef klubu PO i dodał, że z punktu widzenia „kontaktów między mężczyzną, a kobietą” zachowanie prezydenta było „nieeleganckie”.

źródło:
Zobacz więcej