RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarka i operator zginęli podczas relacji na żywo. Zabójcą były pracownik stacji

Domniemany zabójca pary dziennikarzy z USA postrzelił się podczas policyjnej obławy i zmarł w szpitalu. W środę dziennikarka amerykańskiej telewizji WDBJ7 i jej operator zostali zastrzeleni podczas nagrywania wywiadu na żywo na wyspie Roanoke w stanie Karolina Północna. Tragiczne zdarzenie zarejestrowały kamery.

USA: strzelanina w stanie Luizjana. Napastnik zaatakował w kinie, popełnił samobójstwo

58-letni mężczyzna otworzył ogień do widzów w na pokazie komedii romantycznej w kinie w mieście Lafayette, w stanie Luizjana, zabijając dwie osoby...

zobacz więcej

Wszystko wydarzyło się w środę około godziny 7 rano lokalnego czasu w hrabstwie Bedford w Karolinie Północnej. Reporterka Alison Parker przeprowadzała na żywo wywiad z kobietą. Nagle pada strzał, zaraz potem seria kolejnych. Kobiety z krzykiem uciekają, a kamera spada na ziemię.

Z filmu wynika, że napastnik oddał siedem strzałów. Śmiertelnie trafił 24-letnią Parker oraz operatora kamery, 27-letniego Adama Warda. Szef WDBJ-TV Jeffrey A. Marks nazwał zabójstwo reporterki i kamerzysty „straszliwą zbrodnią”.

Napastnik to były pracownik stacji

Policja zaczęła obławę. Ustalono, że napastnik to Vester Lee Flanagan, były dziennikarz stacji CBS. Film z dokonanego zabójstwa wrzucił na swojego Facebooka, ale nagranie szybko usunięto. Jak podała CNN, Williams postrzelił się podczas ucieczki. Według policji próbował popełnić samobójstwo. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Kobieta, z którą ekipa przeprowadzała wywiad, przeżyła; ranną przewieziono do szpitala.

Stacja podała, że zarówno Parker, jak i Ward mieli niedługo wziąć śluby ze swoimi partnerami.

Mieli wziąć ślub...

- Jestem zdruzgotany. Nie dzieliliśmy się tym ze światem, ale Alison i ja bardzo się kochaliśmy. Byliśmy razem prawie 9 miesięcy. Chcieliśmy się pobrać - napisał na Twitterze narzeczony Parker, Chris Hurst, również dziennikarz stacji WDBJ7. Z kolei rzecznik stacji Mike Morgan powiedział, że Ward był zaręczony z jedną z producentek WDBJ Melissą Ott.Alison Parker pracowała dla WDBJ7 około czterech lat. Zaczynała jako stażystka, potem prowadziła rozmowy na antenie.

źródło:
Zobacz więcej