RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porachunki łódzkich kibiców. Po bójce na Bałutach pięć osób w szpitalu. Kibole zaatakowali maczetami

Po bójce na łódzkich Bałutach do szpitala trafiło pięciu mężczyzn. Stan trzech w wieku od 21 do 26 lat jest ciężki. Łódzka policja wszczeła śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze podejrzewają, że tłem napaści mogły być porachunki pseudokibiców Widzewa i ŁKS-u.

Bójka nastolatków w Gdańsku. Policja zatrzymała 19 osób, wśród nich dziewczynę

zobacz więcej

Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że nieznani sprawcy zatrzymali na ulicy samochód, którym podróżowało pięciu mężczyzn.

– Słyszałem huk, gdy ktoś zaatakował samochód, w którym siedziało kilku mężczyzn. Wszystko się działo bardzo szybko – mówił jeden z mieszkańców Łodzi.

Informację potwierdziła Aneta Sobieraj z biura prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji. – Napastnicy rozbili szyby w stojącym samochodzie i zaczęli wyciągać siedzące w nim osoby – powiedziała „Gazecie Wyborczej”. Po kilku minutach bójki, gdy na miejscu pojawiła się policja, napastnicy zniknęli.

Pięciu zaatakowanych mężczyzn trafiło do szpitala, stan trzech z nich określono jako ciężki.

– Ci, którzy są u nas, mają mnóstwo ran ciętych na rękach i nogach – powiedział Jacek Dudek, rzecznik szpitala WAM. 26-latek ma uraz głowy i uszkodzone oko, 19-latkowi trzeba było amputować część palca serdecznego.

Policjantom udało się przesłuchać dwóch poszkodowanych, jednak według nieoficjalnych informacji odmówili zeznań w tej sprawie. Powołano już specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która zajęła się sprawą. Tożsamości napastników nadal nie ustalono.

źródło:
Zobacz więcej