RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Macedonia: starcia imigrantów z policją. Część uchodźców ruszyła pociągiem do Serbii

Najnowsze

Popularne

Około 600 imigrantów wyruszyło w sobotę rano pociągiem z pogranicza macedońsko-greckiego w stronę Serbii. Dzień wcześniej doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych. Rannych zostało co najmniej pięć osób.

Zatrzymać falę uchodźców do Europy. Bułgaria kieruje wojsko do ochrony granic z Grecją i Macedonią

Wobec rosnącej fali uchodźców napływających do Europy wojsko i służby MSW będą wspólnie strzec granic Bułgarii z Grecją i Macedonią – poinformowała...

zobacz więcej

Około 3 tys. ludzi z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, w tym wielu syryjskich uchodźców, spędziło noc z piątku na sobotę w pasie granicznym na ziemi niczyjej między Grecją a Macedonią. Dzień wcześniej Macedonia wprowadziła stan wyjątkowy na części swych granic, w tym na południowym odcinku, na granicy z Grecją, odcinając praktycznie drogę uchodźcom zmierzającym do państw Europy Zachodniej.

Ostatecznie władze w Skopje zdecydowały się jednak przetransportować uchodźców w stronę granicy z Serbią. Stamtąd prawdopodobnie przedostaną się na Węgry. W sobotę rano wyruszył pierwszy pociąg z 600 osobami na pokładzie. Jeszcze tego samego dnia mają wyruszyć kolejne wagony.

Napływ uchodźców do Macedonii osiągnął w ostatnich tygodniach poziom 1500-2000 osób dziennie wobec 200 ludzi dziennie w maju. Od 19 czerwca do Macedonii dotarło ok. 42 tys. imigrantów, w tym 28 672 mężczyzn, 5 752 kobiet i ponad 7 tys. dzieci, z których ok. 600 było bez rodziców i krewnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej