RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Aktorka grająca Brendę w „Beverly Hills 90210” ma raka piersi. Ubezpieczyciel nie opłacił jej składki zdrowotnej

Shannen Doherty jest już w trakcie chemioterapii, ale czeka ją również mastektomia (fot. Facebook.com)

Shannen Doherty, znana z roli Brendy w popularnym w latach 90. serialu „Beverly Hills 90210”, poinformowała fanów, że ma raka piersi. 44–letnia aktorka dowiedziała się o tym przypadkiem, przy okazji badań kontrolnych. Okazało się, że nie była objęta ubezpieczeniem.

Shannen Doherty po zakończeniu emisji popularnego w latach 90. serialu dla nastolatków „Beverly Hills 90210” zrezygnowała z dalszej kariery, pojawiając się jedynie sporadycznie w produkcjach filmowych czy programach telewizyjnych. Wystąpiła m.in. w amerykańskiej wersji popularnego tanecznego show „Taniec z gwiazdami”.

Zakłada perukę, przykleja sztuczne rzęsy, a rakowi mówi „nie!”. Pacjentka zaraża innych swoim optymizmem

zobacz więcej

„Tak mam raka, poddaję się leczeniu”

Aktorka musiała właśnie zrezygnować z aktywności zawodowej. Jak poinformowała swoich fanów, dowiedziała się, że choruje na raka piersi. – Tak, mam raka piersi i obecnie poddaję się leczeniu. Staram się dobrze odżywiać, ćwiczyć i myśleć pozytywnie. Jestem wdzięczna rodzinie, przyjaciołom, lekarzom i przede wszystkim fanom, którzy okazali mi wiele wsparcia – powiedziała magazynowi „People”.

Zaczęła już chemioterapię

Choroba została zdiagnozowana w marcu bieżącego roku. Doherty powiedziała, że według lekarzy rak rozwinął się u niej w 2014 roku. Gwiazda nie była wówczas objęta ubezpieczeniem. Aktorka złożyła pozew, w którym oskarża przedstawicieli firmy ubezpieczeniowej, z której usług korzystała. Według aktorki nie opłacili oni jej ubezpieczenia zdrowotnego na czas, przez co nie przysługiwała jej opieka medyczna.

Doherty poniosła przez to ogromne koszty związane z leczeniem, a od marca nie jest w stanie pracować. Jest już w trakcie chemii, ale czeka ją również mastektomia.Przedstawiciel ubezpieczyciela, firmy Tanner Mainstain, zapowiedział, że będzie się bronić przed oskarżeniami ze strony aktorki.

źródło:
Zobacz więcej