RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niepublikowane zdjęcia ze ślubu księżnej Diany. Pójdą pod młotek na aukcji

Zdjęcia zrobiono kilka chwil po ślubie księżnej Diany i księcia Karola (fot. RR Auction/Twitter)

Na sprzedaż wystawiono właśnie kolekcję niepublikowanych zdjęć zrobionych kilka chwil po ślubie księżnej Diany i księcia Karola w 1981 roku. Uroczystość przed telewizorami z zapartym tchem śledziło wówczas 750 milionów ludzi na całym świecie. Aukcję 12 zdjęć zaplanowano na początek września, kilka dni po 18. rocznicy tragicznej śmierci księżnej Diany.

Goście na ślubie stulecia

zobacz więcej

Zdjęcia pochodzą z prywatnej kolekcji asystenta fotografa Patricka Lichfielda, który jako jedyny mógł robić nieoficjalne fotografie w trakcie zamkniętego dla publiczności wesela w Pałacu Buckingham. Do tej uroczystości doszło tuż po ceremonii zaślubin, która miała miejsce 29 czerwca 1981 roku w londyńskiej katedrze św. Pawła, którą transmitowały telewizje na całym świecie.

Z 12 niepublikowanych dotąd zdjęć siedem jest czarno-białych, a pięć w kolorze. Widać na m.in. nich księżną Dianę w jej słynnej sukni ślubnej wśród brytyjskiej rodziny królewskiej. Mimo upływu ponad 30 lat od tego wydarzenia na fotografiach można rozpoznać królową Elżbietę i jej nieżyjącą już siostrę księżną Małgorzatę, księcia Karola oraz jego rodzeństwo: księżną Annę i księcia Andrzeja.

Na innych widać m.in. Dianę trzymającą na rękach 5-letnią Clementine Hambro, jej najmłodszą druhnę. – To nigdy wcześniej niepublikowane fotografie. Udało się na nich uchwycić prawdziwe i niepowtarzalne chwile z tego bajkowego ślubu – podkreśla Bobby Livingston, rzecznik domu aukcyjnego.

Znamy imiona brytyjskiej księżniczki. Jedno z nich to Diana

Charlotte Elizabeth Diana – takie imiona będzie nosić narodzona w sobotę córka książęcej brytyjskiej pary. Catherine i William ogłosili to w...

zobacz więcej

Dołączony szczegółowy opis zdjęć

Szczęśliwy zwycięzca oprócz zdjęć otrzyma również szczegółową listę przedmiotów widocznych na każdej fotografii i możliwość uzyskania dalszych szczegółowych informacji od dotychczasowego posiadacza zdjęć.

Licytację zdjęć przeprowadzi 4 września dom aukcyjny Remarkable Rarities w swojej bostońskiej siedzibie.

Brytyjska rodzina królewska tuż po ceremonii zaślubin (fot. RR Auction/PA Wire)

źródło:
Zobacz więcej