Skoczkowie utworzyli gigantyczną polską flagę nad Czechami. Rekord na niebie

Potrzebowali aż dziewięciu prób, ale dopięli swego. Stu polskich skoczków ustanowiło nowy rekord kraju w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu wielkich formacji na niebie. Nad Czechami utworzyli gigantyczną biało-czerwoną flagę.

164 śmiałków wyskoczyło z samolotu. Spadochroniarze pobili rekord

zobacz więcej

Próba odbyła się w okolicach miejscowości Klatovy w południowo-zachodniej części Czech. Ustanowienie rekordu to bardzo skomplikowana operacja, wszystko musi być zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Udało się w dziewiątej próbie. W czwartek na wysokości 6 tys. metrów stu polskich skoczków utworzyło gigantyczną flagę.

– Jest to ogromne osiągnięcie naszych rodaków oraz wielki sukces skydivingu w Polsce! Mam nadzieję, że ten rekord przyczyni się do popularyzacji i rozwoju spadochroniarstwa w Polsce, które jest sportem pięknym, bezpiecznym i niezwykle energetycznym – powiedział tuż po rekordowym skoku Maciej Węgrzecki, szef SkyDive.pl – organizatora Rekordu.

Dzięki temu wyczynowi Polska dołączyła do elitarnego „Klubu 100-WAY”. Skupia on kraje, które przeprowadziły udane próby skoków grupowych z udziałem co najmniej stu spadochroniarzy.

źródło:
Zobacz więcej