Gowin o orędziu prezydenta: Nie było żadnej myśli, którą warto zapamiętać. Nawet zagorzali zwolennicy musieli być rozczarowani

– Zaskoczyła mnie bylejakość tego wystąpienia – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Jarosław Gowin, szef Polski Razem i członek Zjednoczonej Prawicy. Poseł odniósł się do pożegnalnego wystąpienia prezydenta Bronisława Komorowskiego kończącego właśnie kadencję. – Nawet zagorzali zwolennicy prezydenta musieli być tym orędziem rozczarowani – dodał. Gowin uznał, że Komorowski w orędziu podziękował wyłącznie swoim wyborcom. Jednocześnie zaznaczył, że nowy prezydent Andrzej Duda „nie będzie prezydentem partyjnym”.

„Było nas wiele milionów”. Prezydent dziękuje Polakom żegnając się z urzędem

zobacz więcej

Jarosław Gowin występował w programie „Gość poranka” w TVP Info. Były członek PO i minister w rządzie Donalda Tuska nie szczędził cierpkich słów wobec Komorowskiego.

Błahe wystąpienie


„Zdawkowość”, „błahość”, „bylejakość” – tymi słowami Jarosław Gowin, szef Polski Razem podsumował wtorkowe telewizyjne wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego kończące kadencję.

– Tam nie było żadnej myśli, którą warto byłoby zapamiętać – dodał. Gowin uznał, że Komorowski podziękował tylko swoim wyborcom, a nie całemu narodowi. – Nawet zagorzali zwolennicy musieli być rozczarowani – podsumował.

Duda nie będzie partyjny


Poseł zaznaczył natomiast, że zgadza się z wygłoszonym przez Komorowskiego apelem, że zadaniem Polski na przyszłość będzie konstruowanie dobrego dialogu w społeczeństwie.

– Właśnie takim prezydentem będzie Andrzej Duda – powiedział Gowin. Zapewnił również, że Duda „nie będzie prezydentem partyjnym” przy czym „nie wyrzeknie się swoich korzeni, ani swoich przekonań”

Obniżenie wieku emerytalnego i wyższa kwota wolna od podatku priorytetami Dudy. „Zależy mi tutaj bardzo na czasie”

zobacz więcej

Polacy chcą obniżenia wieku emerytalnego

Gowin odniósł się również do jednego z priorytetów Andrzeja Dudy, czyli obniżenia wieku emerytalnego. Duda w wywiadzie dla TVP Info Kraków zapowiedział jak najszybsze złożenie projektu ustawy.

– Ogromna większość Polaków chce tego obniżenia – powiedział Gowin. – Trzeba szukać takiego rozwiązania, które z jednej strony wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom, z drugiej strony nie rozwali systemu ubezpieczeń społecznych – dodał.

Poseł uważa, że niemożliwy jest powrót wieku emerytalnego sprzed reformy ze względu na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że inny wiek emerytalny mężczyzn i kobiet jest dyskryminacją kobiet i jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą równości.

– Być może należy pójść tropem rozwiązań niemieckich – powiedział Gowin. – 65 lat dla wszystkich plus 45-letni staż pracy. To jest dobre rozwiązanie – dodał.

teraz odtwarzane
Jarosław Gowin o obniżeniu wieku emerytalnego

źródło:
Zobacz więcej